На 13 квітня припадає дві великих події – святкування на честь ікони Божої Матері "Живоносне джерело" і день Іпатія Чудотворця. Давайте ознайомимося з ними докладніше.

Свято ікони Божої Матері "Живоносне джерело"

Мало кому відомо, що в світі існує близько 800 ликів Богородиці. І через кожне зі своїх образів вона являє нужденним і з вірою просить свою велику милість і допомогу, коли, здавалося б, ніщо вже не здатне розсіяти згуслу темряву в душі і в житті. Однією з відомих ікон, що зображують Матір Божу, є святе полотно під назвою "Живоносне Джерело".

Поруч нього найчастіше підносять молитви про зцілення в хворобах тілесних і душевних. Свято Явлення ікони Божої Матері "Живоносне Джерело" православні християни відзначають щорічно у п'ятницю тижня Великодня. У 2018 році воно випадає на 13 квітня.

Популярні новини зараз
Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей Два тарифи на воду: нові ціни встановили для мешканців багатоповерхівок та приватного сектору Українцям видають 3600 грн на місяць: виплата тимчасова, варто поспішати Доведеться платити по 8,79 грн за кВт: енергетики попередили всіх споживачів
Показати ще

Образ Божої Матері "Живоносне Джерело" не можна назвати оригінальним. Прототипом для його створення стало стародавнє зображення Пречистої, за однією версією візантійського, з іншого - грецького походження. Остання в свою чергу була написана з богородичного ліка "Знамення", інакше – "Оранта", одного з найбільш старовинних.

День Іпатія Чудотворця

У цей день вшановують пам'ять Іпатія, єпископа Гангри, яка була в Малій Азії. У 325 Іпатій був на Нікейському соборі, який встановив багато догмат християнської віри.

Але, повертаючись після нього до Гангри, Іпатій піддався нападу розкольників. Які, побивши Іпатія камінням та киями, кинули його тіло в болото.

Згідно з легендою, в числі розкольників була одна жінка, чий удар каменем став для єпископа смертельним. І відразу ж після цього нападниця лишилася розуму і тим же каменем почала бити себе. Коли пізніше тіло святого мученика підняли з болота і поховали з усіма почестями жителі міста, ця жінка на його могилі отримала зцілення, і далі на цьому місці християнам було явлено багато чудес.

Іпатію було прийнято молитися про те, щоб зцілив від безпліддя, послав подружжю дітей, а також про те, щоб у матері було достатньо молока, а у породіллі зупинилася кровотеча.

Підносили йому молитви і про те, щоб вигнав бісів, і захистив від домовика, адже в цей день "дідусь" бурхливо проявляв не найкращі риси свого характеру.

Дивіться сюжет про свята