3 вересня за народним календарем відзначається свято Фаддеїв день. Також православною церквою в цей день вшановуються апостол від 70-ти Фаддей і свята мучениця Васа Алонська. Обидва вони походили з сирійського міста Едеси.

Фаддеїв день 3 вересня: головні заборони свята

З цього дня наші предки за звичаєм збирали в полі льон. Так, у народі вірили, що в цей день на світ виходить якась добра сила, яка доглядає за полями. Саме тому не можна турбувати її, а також пускати дітей грати серед льону.

Уточнимо, що в народі її прозвали цю силу Льняницею. Люди, які зустрічали Льняницю, описували її як неймовірно красиву білявку з яскраво-блакитними очима. Доброму господарю вона обов'язково підкаже момент, коли льон дозрів і його можна прибирати, а якщо порушити її спокій – знищувала весь урожай. Звідси і назва народного свята – "Льняниця".

Під час збирання льону жінки відзначали: "Баба Василина про льони дбає". Наші предки стискали льон, розкладали на луках, щоб з нього вийшла зайва волога, а рослина стала м'якою і гнучкою. При цьому вимовлялося таке замовляння: "Улежи-ка, мій льонок, білий та м'який, не бійся ні вітру, ні вихору, ні частого дощику, ні красного сонечка".

Популярні новини зараз
Подорожчає не лише електроенергія: комуналка стане непідйомною ношею "Продам місце в черзі": чоловіки штурмують ТЦК, воєнкоми не справляються Кіт випадково спалив будинок і його відправили працювати, щоб відшкодувати збитки Упаковка по 80 грн: в Україні супермаркети змінили ціни на цукор, вершкове масло та олію
Показати ще

Варто відзначити, що на Київській Русі льон обробляється з давніх часів як одна з найпопулярніших рослин. Його вирощували для того, щоб згодом після відповідної обробки отримати лляну тканину.

У слов'ян найпоширенішою одягом був саме одяг із лляної тканини. Такий одяг рекомендувалася людям з гарячою натурою, а також при сухій і жаркій погоді. Лляна тканина добре допомагала при корості і підвищеному потовиділенні.

Також з льону наші предки виробляли парусину, риболовецькі снасті, канати, лляне масло, яке використовували для приготування їжі, так і для лікування різних захворювань.

Крім того, в святковий день прості люди спостерігали і за погодою. У цій справі їм допомагали народні прикмети: якщо на Фаддея небо чисте і сонце світить тепло і ясно, то того ж можна було чекати ще на чотири тижні вперед.