Повір'я
На Русі цей день ще називали Осенини, і день був чисто жіночим святом. Їх шанували як матерів. Бездітні жінки просили святу заступницю послати їм дитину, накривали стіл для жебраків з усього села, щоб і вони помолилися за дітей.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЩоб комахи заснули на зиму, влаштовували похорони мух, хоча це могли бути і комарі, таргани або оси. Комаху клали в домовину, зроблену з морквини і виносили на пустир з усіма урочистостями, а після закопували в могилу.
Іноді цей день називався луків або пасиковий, продовжували прибирати цибулю, а пасічники готували бджіл до зимівлі.
У багатьох місцевостях розповідали легенду про двох ланей, які ще в старі часи приходили на цвинтар. Одну завжди різали і варили, а другу відпускали. Але одного разу люди поскупилися і закололи обох. Більше лані не з'являлися.
У народі навіть існував обряд, коли дві дівчини переодягнені оленихами, лосихами або ланями, тікали лісом від хлопців. Коли їх ловили, то одну відразу відпускали, а другу приводили в капища і лаяли, що довго бігала, але потім теж відпускали.
Щоб уникнути зурочення так порчі люди палили в новому живому вогні (запалений тертям або іскрою) старий одяг і взуття.
Коли на Русі ще було язичництво, це було свято врожаю, в яке поклонялися богиням родючості, любові і шлюбу Ладі і Льолі, матері і дочці. А Род - це творець Всесвіту, світло і життя, волога, вогонь і пекло. Лада-Любов є праматір'ю богів - Богородицею. Свято присвячене зібраному врожаю, родючості і сімейному благополуччю. Після хрещення Русі давня традиція не забулася.
Прикмети на 21 вересня
- Яка погода на Осенини, такою вона буде до зими.
- Якщо зайці риють глибокі норки, зима буде холодною.
- Люди, що народились 21 вересня, відрізняються працьовитістю. Носити їм слід алмаз або турмалін.