Перше серйозне церковне зимове свято День Андрія завжди супроводжується різними ритуалами, які не схвалює православна церква. Дізнайтеся про те, як правильно провести цей день, щоб не накликати в свій дім біду.

13 грудня віруючі православної церкви вшановують пам'ять святого Андрія Первозванного, рідним братом якого був апостол Петро.

Святий Андрій був названий Первозванним, тому що був покликаний першим з апостолів і учнів Ісуса Христа.

До останнього дня Ісуса Христа за Ним слідував його Первозванний апостол Андрій.

Популярні новини зараз
Росія хоче добити українців у липні: астролог попередив про важку небезпеку Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги Vodafone дав можливість залишатися на зв'язку за 35 гривень на місяць: як скористатися шансом Виплати ВПО змінюються: що чекає переселенців з 1 серпня
Показати ще

Коли за переказами Святий Дух зійшов на учнів Христа, апостоли вирішили кинути жереб, куди і хто з них вирушить на служіння.

За жеребом Андрію випали території слов'янських земель. Це і послужило приводом відзначати на наших територіях День пам'яті Андрія Первозванного з особливими почестями.

Відомо, що цей церковний празник корінням йде в народні традиції. У зв'язку з цим у народі прийнято займатися деякими язичницькими ритуалами. До таких належать і ворожіння.

Треба відзначити, що цей ритуал строго заборонений православною церквою і тому людям, які шанують церковні догми займатися в цей день ворожінням не можна. Втім, як і в інші дні.

Треба зазначити, що під час застілля на Андрія не можна вживати спиртні напої. Так само в цей день не можна лихословити, сваритися.

Вітається відвідування гостей, як і запрошення на свято в свій будинок.

Так як день припадає на Різдвяний піст, то актуальним буде приготування рибних страв, якими пригощають домочадців і гостей.

Свято Андрія є святом молодіжних гулянь, де юнаки і дівчата шукають собі пару для майбутнього подружнього життя.

У цілому на Андрія моляться про наступне:

  • Навернення у християнську віру
  • Зміцнення віри
  • Єднання народу під християнським початком
  • Щасливе заміжжя.

Нагадаємо, ми писали, як залучити удачу в будинок за допомогою свічки.

Як повідомляв Знай.ua, криваві ритуали древніх людей вразили вчених.

Знай.ua писав, як правильно загадати бажання на Новий рік, щоб воно обов'язково збулося.