Люди схильні вірити різним міфам про сон, але це може негативно позначитися на їх здоров'ї.

Третину свого життя люди витрачають на сон, так що зневажливе ставлення до нього може вплинути на ваше здоров'я. Тим не менш, в суспільстві широко поширені кілька міфів про сон, яким люди вірять. Лікарі зібрали вісім найпопулярніших міфів і спростували їх.

Міф №1. П'яти годин сну достатньо для здоров'я.

Дослідники вважають, що це один з найбільш шкідливих для населення міфів. П'ятигодинний сон приведе вас не до здоров'я, а до проблем із серцем, діабету і ожиріння. Дорослій людині для здоров'я необхідно мінімум сім годин сну.

Популярні новини зараз
ТЦК збирає досьє на кожного: які дані вашої біографії знатимуть обов’язково Не знайдуть цього в машині – отримаєте штраф: що можуть перевірити копи Не лише електроенергія вдарить по гаманцю: яка комунальна послуга подорожчає з 1 червня ПриватБанк зарахує на карти українців від 250 до 25 000 гривень: кому пощастить
Показати ще

Міф №2. Подивитися телевізор – відмінний спосіб розслабитися перед сном.

Телевізор, як і планшет, смартфон і інші гаджети – це не найкраща ідея перед сном. Світло, що випромінюється екранами, погано впливає на сон, що позначається і на здоров'ї.

Міф №3. Немає різниці, в який час доби ви спите.

Хочемо ми цього чи ні, природні ритми наших організмів налаштовані на схід і захід Сонця. У довгостроковій перспективі порушення часу доби, в який ми спимо, позначається на нашому стані. Порушення циркадних ритмів підвищує ризик розвитку депресії і діабету.

Міф №4. Здатність заснути в будь-який час і в будь-якій обстановці – ознака здорового сну.

Це не так. Дана здатність – це лише показник того, що ви не висипаєтеся. Людині зі здоровим сном потрібно кілька хвилин, щоб заснути. Якщо вас "вимикає" через кілька секунд в будь-яких умовах, то вашому організму не вистачає відпочинку.

Міф №5. Просто полежати з закритими очима так само корисно, як поспати.

Ваш організм по-різному функціонує під час сну і неспання. Якщо ви просто лежите з закритими очима і вважаєте себе відпочиваючим, то ваше тіло так не вважає.

Міф №6. Алкоголь покращує сон.

Алкоголь – це отрута для організму і краще спати від нього ви не станете. Вживати спиртне перед сном не тільки неправильно, а й небезпечно для здоров'я.

Міф №7. Організм можна привчити до меншої кількості сну.

Вчені спростовують це: як би нам не хотілося вірити, що ми можемо натренувати організм менше спати, зробити цього не вийде. Ви лише нашкодите здоров'ю хронічним недосипанням.

Міф №8. Гучний хропіння по суті нешкідливий.

Гучне хропіння шкідливе – воно сигналізує про проблеми з дихальними шляхами. По-перше, це позначається на якості сну, а по-друге, може призвести до того, що людина просто перестане дихати у сні.

Нагадаємо, колишня дружина Антона Лірника Лера Бородіна розкрила секрети свого сімейного життя.

Як повідомляв портал Знай.ua, Нікіта Добринін зізнався про інтим на шоу "Холостяк".

Також Знай.ua писав про те, що стало відомо, як виявити ідеального коханця до інтиму.