1. Навчіться розпізнавати позитивні і негативні емоції. У людей існує 6 базових емоцій: радість, подив, гнів, страх, печаль і огиду. Ці емоції поділяються на дві категорії: позитивні (радість, здивування) і негативні (гнів, страх, смуток, відраза) емоції. Щоб розрізняти емоції інших людей, необхідно знати, з якими діями і поведінкою вони пов'язані.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
2. Зверніть увагу на очі і рот. Як правило, люди висловлюють свої емоції очима і ротом. Ділянка обличчя, на якому проявляються емоції, залежить від культурного середовища. Наприклад, в Японії люди звертають основну увагу на очі, в той час як в США емоції вгадують головним чином по губах і в роті. Щоб розпізнати емоції, звертайте увагу на вираз всього обличчя, а не тільки око.
3. Прислухайтеся до інтонацій голосу. Після виразу обличчя другим важливим ознакою емоцій є інтонація мовлення. З допомогою голосу люди можуть проявляти свої емоції, так і намагатися приховати їх. Однак деякі емоції важко передати голосом. Наприклад, по голосу можна досить легко визначити розслабленість, напруженість, нудьгу, задоволення і довіру. Гірше передаються голосом такі емоції, як страх, дружелюбність, радість і печаль.
4. Простежте за загальним поведінкою і манерами. Проявляє ваш співрозмовник дружелюбність або стриманість, коли ви дивитеся на нього? Емоції можуть виражатися підсвідоме та мимовільно. Нерідко емоції інших людей найкраще розпізнаються на інтуїтивному рівні.
5. Оцініть самопочуття співрозмовника. Емоції здатні як позитивно, так і негативно впливати на здоров'я. Якщо ваш друг або член родини хвора або постійно відчуває себе втомленим, можливо, він відчуває стрес чи депресію.
Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що психологи назвали причини самотності.
Людина, який зіткнувся з самотність часто сам не може знайти причину цього. Безлічі людей, незважаючи на еру гіпер комунікації, складно знайти собі партнера.Психологи виділяють кілька факторів, чому так відбувається. "Єдина" пише про три неочевидних причини самотності.