Для всіх наших дорогих та шанованих читачів, які стежать час від часу за своїм станом та самопочуттям, є дуже цікава інформація. Вже не новина, що сон корисний, особливо глибокий нічний. Однак що ти думаєш про короткий сон після обіду?
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯк виявилось, такий захід може творити чудеса. Про це стало відомо завдяки інформації на сторінках чоловічого глянцю GQ.
Які переваги вам може дати післяобідній сон
Є 3 вагомі причини, чому сон вдень має сенс. По-перше, деякі люди від природи потребують більшої кількості сну, це просто біологія. По-друге, якщо ваш нічний відпочинок щось порушило, денний сон допоможе вам відновитися. І третє – для тих, хто встає разом із сонцем, денний сон є чудовим способом надолужити.
Згідно зі звітом Медичного інституту Джона Хопкінса, сон у першій половині дня (коли циркадний ритм падає) – це ідеальний спосіб добрати сну, не порушуючи балансу між сном і неспанням. Гарвардське медичне видавництво також підтримує післяобідній сон. Короткий сон може підняти настрій, зняти втому та загострити увагу.
На багатьох робочих місцях сон все ще не схвалюють через стереотипні уявлення, ніби це дорівнює лінощі або знижує продуктивність. Але дослідження показують протилежне – своєчасний сон підвищує когнітивні здібності, особливо у виконанні розумових завдань.
А ось довгий сон вдень може здатися спокусливим, але має недоліки. Це жахлива сонливість протягом решти дня та нічне безсоння. Багато досліджень також пов'язують марафонський сон із підвищеним ризиком діабету, серцевих захворювань та депресії.
Гірше того, це замкнене коло – ви спите, щоб компенсувати поганий сон, але цей сон змушує вас крутитися в ліжку пізніше. Отже, не відмовляйтеся, але обмежуйте денний сон – і ваше тіло вам буде вдячне.
Коли і скільки найкраще спати вдень?
Оптимальний час для сну для дорослих припадає на проміжок між 13:00 і 16:00.
Harvard Health Publishing радить це щодо денного сну, щоб висипатися як професіонал:
Виберіть правильний час. Щоб це була рання година, денна, але не вечірня.
Спіть недовго. В ідеалі близько 20-40 хвилин, і використовуйте будильник, щоб не проспати.
Створіть спокійне середовище. Для якісного сну знайдіть тихе, комфортне місце, де ви зможете розслабитись.
Зрозумійте, чому це ви робите. Якщо денна сонливість – регулярне явище вам, перегляньте свої звички сну.
Матеріали новинного характеру не можуть вважатися призначенням лікаря і прирівнюватися до них. Перед прийняттям рішення обов'язково проконсультуйтеся з лікарем і зверніться до фахівця.
Нагадаємо, не пив алкоголь, а все одно покарають: водіям вигадали новий штраф – що не можна вживати за кермом.
Раніше повідомлялося, робити, якщо дитина не хоче спати: прості хитрощі, які допоможуть батькам.
Також, вчені знайшли спосіб захищати шкіру від сонця та охолоджувати її одночасно.