В цей день відзначається народне свято Афанасьєв день(за старим стилем – 5 липня). При цьому за православним церковним календарем віруючі присвячують дату пам'яті преподобного Афанасія Афонського, ігумена. У народі вірили, що в цей день місяць святкує своє свято.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВ цей день слов'яни шанували Місяць. Так, вночі було прийнято виходити на вулицю і спостерігати за місяцем. Люди знали, що в це свято Місяць додає сил та енергії. Також літні люди навчали молодь: «Дивитися, як місяць грає, — збирати сили». Ще вважалося, що потрібно дивитися на молодий місяць, щоб не боліли зуби.
До того ж із місяцем пов'язані прикмети на погоду і врожай. Якщо він «грав» у небі (змінював колір, ховався за хмари, а потім знову показувався), слід було чекати щедрого врожаю та легкого його прибирання. А якщо його ще й було добре видно і світив ясно, осінь обіцяла бути теплою і сухою. Деякі селяни запевняли, що пророкує урожайну пору місяць при своєму сходженні перебігав з місця на місце, переливаючись всіма сімома кольорами веселки.
Крім того, господині у багатьох будинках у цей день випікали особливе печиво у формі півмісяця. Тісто на печиво замішували з великою кількістю вершкового масла, борошна, меду, часто в нього додавали подрібнені горіхи і мак. Далі з тіста виходило невелике печиво у вигляді півмісяця, яке випікають в печі, а після поливають розтопленим медом і присипають знову ж або горіхами чи маком.
Варто відзначити, що подібні ласощі люди пекли лише кілька разів у році: 18 липня, на Різдво і на Новий Рік. Печиво виносили ввечері на вулицю і там з'їдали. Пекли його зазвичай у великій кількості, щоб залишилося не тільки мешканцям, але і всім сусідам і родичам. Додамо, що печиво у формі півмісяця не тільки додасть сил, але і на довгий час принесе удачу і везіння.
Нагадаємо, раніше портал "Знай.uа" писав, чого категорично не можна робити на Андрія Наливу.