10% дітей шкільного віку мають різні розлади психічного здоров'я, від умовно легких відхилень, до серйозних проблем. Це кожна третя дитина в кожному класі. Якщо ви любляча і дбайлива мати (батько), зверніть увагу на ці тривожні дзвіночки.

1. ЗМІНА НАСТРОЮ

Дитячі капризи абсолютно нормальні, вони змінюються день від дня. Але якщо дитина постійно перебуває в поганому настрої чи стурбована, налякана чимось довгий час, це привід розібратися. Іноді причина полягає в його шкільному оточенні, і це можливо вирішити, з'ясуємо ключову проблему.

2. ПОРУШЕННЯ СНУ

Проблеми зі сном поширені у дітей і підлітків в силу вікових змін. Однак тривалі безсоння у поєднанні з іншими ознаками повинні насторожити.

3. НЕЗДАТНІСТЬ ЗОСЕРЕДИТИСЯ

Неможливо вимагати посидючості від рухомої дитини в молодших класах. Але якщо він не здатний зосередитися над домашнім завданням навіть вдома, на короткий час і в комфортних умовах, на це потрібно звернути увагу. Покарання та окрики тут абсолютно марні, до речі.

4. ПОРУШЕННЯ АПЕТИТУ

Раптова втрата ваги або різкий його набір можуть означати розлад харчової поведінки. У всякого розладу є причини, які варто з'ясувати. Від елементарно несмачної їжі в шкільній їдальні до стресу, який сильно впливає на апетит.

Популярні новини зараз
Готуйте гаманці: скільки доведеться платити за електрику та газ з 1 травня За інтернет можна не платити: як скористатися новою послугою Потрібно встигнути: українцям, з квитанціями за світло на руках, назвали важливу умову Які електроприлади "тягнуть" найбільше - зараз це дуже важливо знати
Показати ще

5. БАЖАННЯ ЗАПОДІЯТИ СОБІ ШКОДУ

Нав'язливі пощипування самого себе, обгризання нігтів, покусані губи, навіть мимовільне сечовипускання — все це різновиди самоушкодження. Необхідно знайти причину, яка викликає у дитини така нервова поведінка.

6. ЗЛОВЖИВАННЯ РЕЧОВИНАМИ

Йдеться радше про підлітків, ніж про маленьких дітей, але зустрічаються і виключення. Експерименти можуть бути частиною дорослішання, але нервові розлади і зловживання завжди йдуть пліч-о-пліч.

ЩО РОБИТИ?

Відкрито, доброзичливо і з співчуттям поговоріть з дитиною. Вислухайте її, не перебиваючи і не сперечаючись. Не пояснюйте йому, що його проблеми незначні. Для нього вони – величезні. Поважайте це.

Далі знайдіть спільні варіанти вирішення проблем, які влаштують і вас і дитину. Якщо стан дитини не поліпшується, зверніться за допомогою до фахівців.

Нагадаємо, що існують страшні хвороби, які переслідують людство з найдавніших часів.

Як повідомляв портал Знай.uа, в WhatsApp з'явилася інтерактивна гра для неповнолітніх Момо (Momo), яку фахівці порівнюють з суїцидальною грою "Синій кит".

Також портал Знай.uа писав, що в Києві на Хрещатику неповнолітня киянка порізала собі вени.