Високопоставлені співробітники КДБ не один раз попереджали керівництво СРСР про порушення під час будівництва Чорнобильської АЕС. Про це повідомляє видання "Радіо Свобода".

У липні 1973 року керівництву країни надходила доповідна записка про "порушення технічних норм". Зокрема, згадувалося використання бетону не тієї марки і армування арматурою із сталі низьких марок. Були проблеми з електрозварюванням.

У грудні 1978, надійшов звіт на ім'я начальника управління КДБ УРСР у Києві та Київській області генерал-майора Вакуленко М. К.

"На будівництві ІІ блоку ЧАЕС мають місце факти порушень технологічних норм ведення будівельних і монтажних робіт на окремих ділянках, які призводять до аварій і нещасних випадків, а надалі при експлуатації реактора можуть призвести до надзвичайних подій. Є факти, коли окремі керівники свідомо йдуть на грубі порушення технологічних норм ведення будівництва, думаючи тільки про те, шоб якнайшвидше здати об'єкт, не піклуючись його майбутнім і можливими трагічними наслідками", – сказано в документі.

Популярні новини зараз

"Міс Україна Всесвіт-2021" Анна Неплях перетворилася на принцесу Діану: "Просто красуня"

Маша Полякова отримала таємничу посилку зі шкарпетками: "Як вам таке?"

Зірка "Школи" Анна Трінчер залишилася без житла: навіть Павло Зібров не допоміг

Укрзалізниця підготувала невакцинованим українцям неприємний сюрприз: квиток на поїзд і 300 гривень

Показати ще

У вересні 1982 році уряд отримав повідомлення про те, що на реакторі першого енергоблоку сталася аварія. Того разу вдалося дивом уникнути біди, хоча випромінювання перевищувало допустимі норми у 100 разів.

Надалі верхівка СРСР не раз отримувала скарги на відсутність необхідних засобів та протоколів безпеки. Регулярно надходили повідомлення про аварійні ситуації на 3-му і 4-му енергоблоках. Деколи під час аварій несучі конструкції будівель деформувалися. Виходила з ладу апаратура, псувалася ізоляція.

У липні 1984 уряду надійшла чергова доповідна записка про те, що "На Чорнобильській та Курської АЕС спостерігаються випадки розривів трубопроводів в місцях з'єднання цирконієвої оболонки зі сталевими трубами".

У серпні того ж року надійшло повідомлення про "недостатню надійність реакторів РБМК-1000", які застосовуються на ЧАЕС.

На жаль, більшість цієї інформації або замовчувалося, або залишалося без відповіді. Прагнення "наздогнати і перегнати", а також хаос перебудови призвели до того, що сталася одна з найстрашніших катастроф в історії СРСР.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", українці заплатять сотні мільйонів за дорогу до Чорнобиля. На реконструкцію планують витратити 36 місяців.