26 липня православні віруючі відзначають велике торжество - Собор Архангела Гавриїла. Це свято присвячене Святому Архангелу Гавриїлу, який сповістив світ про народження Спасителя Христа. Про історію і головні традиції - читайте в нашому матеріалі.

День Архангела Гавриїла: історія свята

Згідно з давньою біблійною легендою, саме Архангела Гавриїла Бог вибрав для того, щоб розповісти світу про прихід Ісуса Христа. Це свято відзначається двічі на рік - на наступний день після Благовіщення і 26 липня.

Чому свято відзначають 26 липня? Приводом до встановлення другого дня святкування (26 липня), як вважається, послужила дата освячення в 17 столітті в Константинополі храму, спорудженого на честь святого Архистратига.

Ім'я Архангела означає «фортеця Божа» або «Божа твердиня». Найчастіше на іконах його зображають з райською гілкою, принесеною їм Діві Марії, або зі світловим ліхтарем у правій і дзеркалом в лівій руці.

Архангел Гавриїл - один з вищих ангелів.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Показати ще

Крім того, Святий Гавриїл прославився ще й тим, що саме він повідав радісну звістку про про Воскресіння Христове.

Собор Архангела Гавриїла: головні традиції свята

Мабуть, одна з головних традицій свята - похід в храм на божественну літургію. Православна Церква закликає віруючих відвідати храм божий і помолиться Архангелу Гавриїлу.

У цей день прийнято молиться Ангелу про позбавлення від втоми, щоб вистачило сил до початку дощів встигнути зібрати врожай.

За часів Русі в цей день говорили: «Архангел Гавриїл на хлібне поле ступив. Золотому зерно відливає, зі святого неба добра сила злітає ». Це означало, що починаючи з цього дня настає найвдаліший час для збору врожаю, адже його благословив сам небесний ангел.

Згідно древнім народним традиціям, саме 26 липня потрібно збирати урожай і заготовляти сіно.

На свято Архангела Гавриїла потрібно звертати увагу на знаки природи. Так, 26 липня буде суха погода, то осінь буде сухою і теплою. А ось якщо починалися сильні дощі - потрібно було побоюватися загибелі врожаю.

День Архангела Гавриїла: тропар

Небесных воинств Архистратиже, молим тя присно мы, недостойнии, да твоими молитвами оградиши нас кровом крилу невещественныя твоея славы, сохраняя нас, припадающих прилежно и вопиющих: от бед избави нас, яко чиноначальник Вышних сил