У цей день православні християни вшановують пам'ять мученика Прокла. Також у народі відзначається свято Прокл Плакальник, якого прозвали так через велику кількість ранкової роси і дощі.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПрокла прив'язали до воза правителя і змусили за нею бігти. Він звернувся з молитвою до Бога, і той почув його і зупинив коней. Після цього випадку правитель сповідав Христа своїм богом і підписав документ про визнання християнства як єдиної релігії.
Але Траян вирішив помститися Проклу і наказав його стратити. До останнього подиху святий мученик просив Господа пробачити тих, хто катував його. Адже, на його переконання, вони не усвідомлювали, що насправді робили.
Традиції та обряди на Прокла ПлакальникаУ давні часи слов'яни сприймали росу не просто як ранкові крапельки води, тому що її нічна поява було результатом дружби двох стихій — землі і води. У народі вірили, що роса – це сльози луки. «Ранкова роса — добра сльоза: нею луг вмивається, вночі прощається», - говорили люди.
Коли було прийнято вважати, що росу ночами «сіють» зірки або русалки, а ще вона не що інше, як піт або видих землі. З зародженням православного християнства роса на траві стала називатися сльозами Богородиці, «сльозами розчулення, співчуття і чистоти».
Так, селяни намагалися поспішити і з заготівлею сіна, бо «проклова роса — сіногнійна». До цього свята треба було встигнути «висушити сіно грядушками і скласти в копнушки».
При цьому в народі по росі судили і про погоду на найближчі дні. Сильна роса й туман на світанку віщували теплі і сонячні дні. Якщо на Прокла не було ні роси на полях, в низинах — це було вірною ознакою наближення негоди.
Нагадаємо, що 23 липня православна церква вшановує пам'ять преподобного Антонія Печерського.
Як повідомляв портал Знай.uа, 24 липня, православні віруючі вшановують святу рівноапостольну княгиню Ольгу.
Також портал Знай.uа писав, що 23 липня суспільство відзначає Всесвітній день китів і дельфінів (World Whale and Dolphin Day).