Після настання тепла багато любителів відпочивати на природі влаштовують прогулянки в ліс або парк, а також воліють смажити шашлики на дачі. Однак приємний відпочинок може виявитися повністю зруйнованим маленьким і практично непомітною комою — кліщем. Через цю причину кожному потрібно знати, як захистити себе від укусу кліща, а також яким чином боротися з його наслідками. Про це повідомляють ЗМІ.

Сезон

Активність кліщів залежить від температури і вологості, а найчастіше вони найбільш поширені в теплі дні травня і червня. Саме в цей час ці паразити повсюдно починають розмножуватися, оскільки вологість повітря підвищується, як і температура ґрунту.

Інфекції

Популярні новини зараз
Підлітки понівечили жінку і скинули її зі скелі: найстаршого злочинця стратили за допомогою тортур Будуть великі штрафи: з якого віку юнаків чекають у ТЦК "Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Показати ще

Кліщі здатні переносити масу небезпечних захворювань, наприклад, вірусний енцефаліт, а також геморагічну лихоманку, досить неприємний бореліоз і безліч інших інфекцій. Найчастіше осередок цих захворювань відноситься до рівнинно-степових ландшафтів і лісового помірного клімату.

Укус

Після попадання на тіло людини або тварини кліщ шукає найбільш тонкі місця шкіри для укусу, наприклад, пахви, шию і волосисту частину голови. Саме там є підвищена вологість, у зв'язку з чим досягти кровоносних судин помітно простіше.

Наслідки

Кліщ здатний пити кров людини протягом декількох днів, після чого помітно збільшується в розмірах і відвалюється. Чим довше паразит мав контакт з організмом, тим більш високий ризик передачі захворювання. У такому випадку місце укусу кліща червоніє, а з плином часу кільце починає розширюватися, коли його центр освітлюється.

Безпека

Важливо пам'ятати, що кліщі можуть мешкати не лише на деревах, але і в траві, на узбіччях паркових доріжок і в чагарниках. Під час відпочинку на природі слід вибирати одяг із довгими рукавами, користуватися репелентами та носити головні убори. Щоб виявити комаху на одязі, краще віддавати перевагу світлим тонам, не забуваючи оглядати її і своє тіло відразу після повернення з прогулянки.

Дивіться сюжет про здоров'я

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", ці звички вбивають наші нирки.