Дослідниця Северин Сабія проаналізувала дані великої бази Британії для того, щоб зрозуміти, як відмова від алкоголю впливає на шанси розвитку старечого слабоумства (деменції). Повідомляється, що найкращі результати були у тих учасників дослідження, які помірно вживали алкоголь.

Група британських вчених досліджувала результати великої бази для відстеження споживання алкоголю в середньому віці і його впливу на шанси появи деменції в подальшому житті. Дані, які були досліджені, збиралися протягом 23 років і в них взяли участь 9 тисяч чоловік у віці від 35 до 55 років.

З'ясувалося, що підвищений ризик розвитку слабоумства спостерігався у людей, які впадали у крайнощі. Одні пили більше 14 келихів вина на тиждень, а інші повністю відмовилися від алкоголю.

Вчені звернули увагу, що вміст спирту у вині в різних країнах може змінюватись. Так, у Великобританії 14 склянок вина містять близько 112 г спирту.

Популярні новини зараз
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Показати ще

У людей, які випивали більше обумовленої норми, ризик розвитку деменції підвищувався на 40%. При цьому за кожні сім одиниць понад 14 склянок, які вони споживали, ризик збільшувався на 17%.

Однак утримання від алкоголю має негативні наслідки і зовсім не означає захист від ризику виникнення старечого недоумства. У повністю непитущих людей ризик деменції склав 74% в порівнянні з тими, хто пив помірковано.

Дослідниця пояснила такий шокуючий результат тим, що алкоголь в помірній кількості позитивно впливає на серцево-судинну систему, а також покращує кровообіг і покращує роботу мозку.

Нагадаємо, пиво люблять всі: розвіяні найпоширеніші міфи про хмільному напої.

Як повідомляв Знай. ua, ти робиш це кожен день: куріння і алкоголь шкодять менше цих звичок.

Також Знай. ua писав, алкоголь в Україні знову злетить у ціні. Українців попередили про можливе різке подорожчання алкоголю.