У Нью-Йорку в Рокфеллерівському центрі 12 травня встановили надувну скульптуру американського художника Джефа Кунса "Балерина, яка сидить". Таким чином, художник вирішив привернути увагу до Міжнародного центру з проблем зниклих та експлуатованих дітей.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися23 травня грузинський художник Ладо Почхуа звинуватив Кунса в плагіаті, пише Meduza.
Почхуа стверджує, що Кунс скопіював роботу радянської художниці Оксани Жникруп "Балерина Оленка", яку вона створила на Київському експериментальному кераміко-художньому заводі.
Перед відкриттям "Балерини, яка сидить" Кунс зазначив, що на цю роботу його надихнула стара порцелянова фігурка, яку він знайшов на російському заводі". На думку скульптора, балерина схожа на Венеру.
"Насправді це все про красу та легкість", — підкреслив Кунс.
Протягом 2010-2015 років Кунс зробив кілька версій балерини: дерев'яну півметрову фігурку і двометрову з нержавіючої сталі. Варто відзначити, що всі балерини скульптора є точною копією фігурки Жникруп.
Кунса вже не вперше звинувачують у плагіаті.
У березні 2017 року французький суд зобов'язав його виплатити 46 тисяч євро вдові фотографа Жана-Франсуа Борі, у якого Кунс вкрав ідею для своєї скульптури "Оголені". Борі зробив фотографію в 1970 році, а Кунс свою фігурку в 1988 році.
У 1992 році Кунса звинуватили в копіюванні фотографії Арта Роджерса. Художник використав його знімок при створенні серії скульптур "Набір цуценят". Роджерс виграв справу і навіть отримав одну зі статуеток.
При цьому, роботи Кунса — одні з найдорожчих у світі.
Його інсталяція "Висяче серце (пурпурове)" купили за $23 млн, а "Висяче серце (фіолетове)" — за $11 мільйонів.
Всі ідеї Кунса втілюють співробітники його студії Jeff Koons LLC. Сам же художник, в основному, працює на комп'ютері.
Як повідомляв портал "Знай.ua", на Поштовій площі у Києві з'явилися досить цікаві скульптури – оголені діти.