Печія може бути небезпечною і приховувати за собою більш серйозні хвороби. Головне - вчасно їх розпізнати.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомляють російські ЗМІ.
Що таке печія і які у неї симптоми
Печія - це стан, який з'являється, якщо вміст шлунка виявляється в стравоході. У шлунку, як ми знаємо, є кислий шлунковий сік. Він потрібен, щоб переварити їжу. Коли частина цього соку потрапляє в стравохід, виникає неприємне відчуття печіння. Можна сказати, що стравохід обпікає шлункова кислота. У нормі вміст шлунка не випускає назовні спеціальний клапан (сфінктер). Але іноді в його роботі трапляються збої.
"Попадання кислоти з шлунку в стравохід називають гастроезофагеальним рефлюксом, а по-простому - печією", -
Проявляється вона палінням в середині грудей і неприємним кислим присмаком у роті. Печіння це посилюється, коли ви нахиляєтеся або лягайте. Іноді це доповнюється гикавкою, неприємним запахом з рота або дискомфортом в животі.
Чому з'являється печія
Час від часу печія з'являється у всіх. Це не таке вже страшне стан. Швидше за малоприємне. Ось деякі факториHeartburn and acid reflux, які можуть викликати печію:
- Їжа та напої. Наприклад, кава або газована вода, жирна і гостра їжа.
- Вагітність. Навіть термін такий є - печія вагітних. Вона пов'язана з тим, що у жінок змінюється розташування органів через зростання матки.
- Зайва вага, куріння і алкоголь. Так, ці три кити шкідливих звичок впливають навіть на печію.
- Деякі ліки. Якщо через прийом медикаментів у вас з'являється печія, поговоріть з лікарем. Нехай замінить засіб або випише додаткове, вже від печії.
- Стрес і переживання.
Що допомагає при печії
По-перше, треба поміняти харчові звички. Є трохи менше і частіше, щоб маленькі порції не "просилися назад". Вибирати здорові продукти і не налягати на каву.
По-друге, треба якось позбуватися від факторів, які печію провокують. Наприклад, почати худнути і кинути палити.По-третє, можна трохи змінити положення ліжка. Нехай голова була на десяток сантиметрів вище, ніж ноги. Щоб шлунковий сік просто не "виливався" в стравохід. Або хоча б не добирався по ньому до горла.
Які ліки потрібні при печії
Засоби, які використовують при печії, називаються антацідаміHeartburn. Вони обволікають стінки стравоходу і шлунка, щоб їх не могла пошкодити кислота. Печія, яка проявляється частіше двох разів на тиждень і постійно вас супроводжує, називається вже інакше. Швидше за все, це Греб (гастроезофагеальна рефлюксна хвороба). Більш серйозне стан, який лікується лікарем за допомогою спеціальних сильних препаратів. Такі засоби (інгібітори протонної помпи або блокатори H2-рецепторів) знижують вироблення кислоти в желудкеHeartburn.
Народні рецепти на кшталт склянки молока або розчиненою соди теж допомагають, але не так ефективно. Так що якщо у вас є схильність до печії, зберігайте в аптечці щось з антацидів. Крім того, народні засоби ніхто не перевіряє, і краще не ставити на собі експерименти.
Чим небезпечна печія
В основному тим, що її можна сплутати з іншими захворюваннями, більш серйозними. Наприклад, з виразкою шлунка або стравоходу, рак або навіть інфаркт - один з його типів якраз проявляється печінням в грудях.
Тому, якщо печія повторюється часто або супроводжується іншими симптомами Heartburn (труднощами з ковтанням, втратою апетиту, нудотою), обов'язково покажіться лікареві. Можливо, вам буде потрібно обстеження шлунково-кишкового тракту. Або навіть лікування гастриту або виразки. І навчіться симптоми інфаркту, щоб не прогавити виклик швидкої.
Чим загрожує часта печія
Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв про найкращі поради для здорового сну.