Тільки прийшов травень, а на базарах і в супермаркетах вже щосили торгують полуницею. Однак перші літні ягоди і фрукти можуть бути й небезпечними. Щоб ваше здоров'я після вживання перших ягід не постраждало, дотримуйтесь наступних правил безпеки:

Купуйте ягоди і фрукти в сезон

Важливо пам'ятати, що ранні ягоди і фрукти, швидко дозрівають через хімічну обробку. Такі плоди містять мінімум корисних речовин, але зате добре всмоктують добрива. Такі ягідки можуть викликати отруєння. Як би ні хотілося спробувати першу полуницю, краще почекати до сезону. При купівлі спробуйте ягоди на смак - вирощені за допомогою добрив схожі на штучні.

Добре очищайте плоди

Ягоди і фрукти, які вживаються в свіжому вигляді, необхідно ретельно мити. Особливо це стосується полуниці, оскільки вона росте близько до землі і може бути заражена глистовою інвазією. Всі ягоди обов'язково слід добре промивати кілька разів у теплій проточній воді. У разі симптомів глистяної інвазії (болі в животі, нездужання, нудоти) слід негайно звернутися до лікаря.

Не ризикуйте при наявності будь-якої патології шлунково-кишкового тракту

Не всім людям можна вживати ягоди у сирому вигляді. Якщо у вас є які-небудь патології шлунково-кишкового тракту, наприклад, виразкова хвороба чи гастрит в анамнезі або у стадії загострення, фруктові кислоти, що містяться в свіжих ягодах і фруктах, протипоказані.

Не перестарайтеся

Так як всю зиму нам не вистачало вітамінів, ми намагаємося це скоріше відновити. Однак слід пам'ятати, що після тривалої відсутності літніх ягід і фруктів в раціоні ферментів, необхідних для перетравлювання такої їжі, в організмі недостатньо. Вживання з незвички великої кількості такої їжі може викликати болі в області живота, здуття, дискомфорт.

Обережно, алергія!

Популярні новини зараз

"Покажіть оригінал": Надя Савченко пояснила на камеру, чому "підробила" ковід-сертифікати

Роман Свічкаренко пішов від "Холостячки" Злати Огнєвіч через дружину: "У мене всередині почуття"

Slavia відверто зізналася, що відчуває до Дзідзьо після розлучення: "Михайлові не дуже сподобалося"

Менопауза: як зберегти молодість шкіри

Показати ще

До перших літніх ягід і фруктів повинні з обережністю ставитися люди, які мають алергію в анамнезі. Особливо це стосується червоних плодів, які, як правило, містять в собі речовини-алергени. Якщо ви помітили які-небудь прояви алергії і це можна пов'язати з вживанням ягід, потрібно негайно звернутися до лікаря.

Раніше "Знай.uа" розповідав про те, що ціна в розмірі 150 гривень за кілограм полуниці є розлученням.

«У Словаччині два євро, а у нас як завжди – жорсткий лохотрон», «ласкаво просимо до пестицидів», «це ж просто набір хімікатів», «дуже дорога», «я бачила і за 180», — скаржаться користувачі мережі.