У неділю, 3 червня, прийнято відзначати народне свято Оленин день. За церковним календарем це дата вшанування пам'яті святої рівноапостольної Олени Константинопольської, цариці. Про це повідомляють ЗМІ.

Історія

Рівноапостольною святу Олену називають за подвиги перед Церквою і зведення християнської релігії в статус державної. Православні хроніки стверджують, що цариця Олена знайшла Животворящий Хрест Господній (на якому був розп'ятий Ісус Христос) і біля місця знаходження побудувала храми і церкви.

Приблизні роки життя святої Олени: 248-250 – 328-330. Вона народилася в простій сім'ї в невеличкому місті Дрепан (Мала Азія). Вийшла заміж за префекта Галлії Констанція Хлора. У 272 році вона народила сина Костянтина. В результаті війн, змов і повстань він став єдиновладним римським імператором. Костянтин переніс столицю у Візантію (яку перейменував у Константинополь) і проголосив християнство основною релігією.

Популярні новини зараз
В Україні легкові авто ТЦК беруть на облік: що загрожує власникам ПриватБанк зарахує на карти українців від 250 до 25 000 гривень: кому пощастить Ви подивитесь на лічильники і не повірите очам: як прибрати кілька кубів до кінця місяця без порушень Друг президента Зеленського Жека Кошовий зізнався, як "виживає" на 2 тисячі баксів у місяць
Показати ще

Коли Олені виповнилося 80 років, уві сні їй було вказано відправитися до Єрусалиму і відкрити людству те, що до тих пір приховувалося. У 326 році вона знайшла хрест, на якому був розіп'ятий Божий Син. Незабаром після здобуття великої знахідки Рівноапостольна цариця Константинопольська померла.

Традиції та обряди

У це свято дівчата моляться святій Олені, щоб вона подбала про їх долю.

У Оленин день люди сіють ярі злакові культури, ячмінь і гречку, садять огірки. Якщо останні вже дають паростки, господиня повинна таємно проволокти ногою старий личак від порога будинку до огіркових грядок, кинути його там і "заговорити" урожай. Їй необхідно сказати, що огірки повинні так само густо заплестись, як по землі пленталося взуття.

Жінки в цей день не заплітають волосся. Вважається, що якщо його торкнеться Альона-льносейка, то пасма стануть такими ж, як льон – м'якими, довгими і світлими.

Прикмети

Якщо в Оленин день непогоже і пішов дощ, значить, восени буде переважати така ж погода.

Якщо дощ затягнувся на весь день, і до того ж йде град, значить, 3 грудня піде крупою сніг.

Із вечора в небі місяць видно в колі – до негоди.

На горобині багато кольору – врожай льону буде гарним.

Зозуля кує – до погожих теплих днів.

Дивіться сюжет про свята