Жінки, які звикли прокидаються рано, і починати свій день зі світанку, значно рідше стикаються з депресією, ніж ті, хто любить поспати до полудня.

З цим твердженням цілком згодні вчені з Університету Колорадо, які провели дослідження за участю більше 32 тисяч жінок із середнім віком 55 років, передають закордонні ЗМІ.

Так, за словами дослідників, саме вплив денного світла визначає ризики отримати депресію. Таким чином для жайворонків такий ризик знижується на 12-27%.

Крім того, жінки, які люблять подовше поспати, частіше залишаються самотніми. Як наслідок або першопричина пізнього прокидання мають шкідливі звички і не мають правильного режиму відпочинку. Також, зайва вага теж тісно пов'язаний з неправильним сном.

Ці фактори також впливають на появу депресії. Потрібна лише невелика коректування графіка сну, яка може допомогти уникнути цього розладу.

Популярні новини зараз
ТЦК заблокували водійські права: чи можна повернутися за кермо Українських водіїв внесуть до Реєстру військовозобов'язаних: чого чекати з червня 2024 року В Україні впроваджують новий спосіб оплати за тепло: що тепер робитимемо Уникнути повістки вже не вийде: ТЦК перевірятимуть українців за новими правилами
Показати ще

Що таке депресія? Це термін, використовуваний для позначення настрою, симптомів та синдромів афективних розладів. Перебіг депресії пов'язаний з низьким рівнем серотоніну в мозку людини. Її лікують медикаментозними і психологічними методами.
Як відомо, за наш сон відповідають такі гормони, як серотонін і мелатонін.

Вночі, під час сну, в нашому мозку виробляється серотонін і досягає максимальної концентрації з шести до восьми годин ранку. Далі протягом дня рівень серотоніну знижується. Ця речовина відповідає за піднесений настрій, відчуття ситості і бадьорості. Якщо людина мало спить, то серотоніну в організмі недостатньо. Ось чому після безсонної ночі нам здається, що все погано, і при цьому постійно хочеться їсти.

А ось мелатонін синтезується з серотоніну в процесі його руйнування по мірі наближення вечора.

Цей гормон викликає сонливість. Відомо, що основний пік синтезу цієї речовини (до 70 %) припадає на нічний період – десь з 23:00 до 1:00 ночі. І чим темніше в приміщенні, в якому спить людина, тим більше виробляється мелатоніну. Навіть невеликий вогник будильника значно знижує синтез гормону. Ось чому важливо вчасно лягати спати в повній темряві.

Раніше ми писали, що занадто короткий і занадто довгий сон підвищує ризик розвитку деменції і передчасної смерті у людей старше 60 років.

Як повідомляв портал "Знай.uа", сон при включеному світлі і ожиріння мають між собою міцний зв'язок.

Так, вчені з'ясували, що освітлення під час нічного сну негативно впливає на роботу метаболізму. Фахівці з Медичної школи Фейнберга при північно-західному університеті в Чикаго заявляють, що людям, які стежать за своєю вагою протипоказано спати при включеному світлі.