У суспільстві досі сильне переконання про негативні наслідки надмірної кількості солі в раціоні. Існує думка, що сіль є вкрай шкідливою для людини і її потрібно вживати в малій кількості, щоб не нашкодити здоров'ю.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяСіль багато хто до цих пір називають "білою смертю", а часом і закликають зовсім відмовитися від її додавання в їжу. Однак нещодавнє дослідження вчених з Канади спростовує поширену думку.
Вчені представили іншу точку зору на цей продукт і навіть заявили про користь солі для організму.
Вважається, що сіль підвищує ризик розвитку інфаркту та гіпертонії. Також вона утримує воду в організмі, що може бути пов'язано з набряками і негативно впливає на нирки, в яких з-за неї можуть утворюватися камені.
Вчені стверджують, що все не так погано, як вважається і помірне вживання солі навіть корисно для серцево-судинної системи.
Всесвітня організація охорони здоров'я зазначає, що добова доза натрію для дорослої людини не повинна перевищувати 2 р. Це відповідає 5 р звичної нам солі.
Фахівці, які ретельно вивчали це питання, прийшли до висновку, що сіль нічим не відрізняється від інших продуктів харчування. Для дослідження канадські вчені проаналізували багато показників.
У тому числі аналізи сечі та артеріального тиску у більш, ніж 90 тисяч чоловік з 18 країн. Вони встановили зв'язок між хворобами серця і високим рівнем споживання солі тільки в Китаї.
Вчені пов'язали це з пристрастю і високим рівнем споживання соєвого соусу, з-за якого китаєць отримує близько 5 г натрію, тобто 12,5 г солі на добу. Крім того, з'ясувалося, що низький вміст цієї речовини асоціюється з високим ризиком інфаркту.
Вчені все ж наголошують, що не варто зловживати сіллю для нормального функціонування організму. Потрібно дотримувати баланс.
Нагадаємо, вчені назвали самий корисний алкоголь.
Як повідомляв Знай. ua, українців попередили про подорожчання головного продукту.
Також Знай. ua писав, що продовжить життя і поправить здоров'я: ця звичка творить чудеса.