26 травня, перед Днем Святої Трійці, церква відзначає Троїцьку суботу – вона є часом поминання покійних. Про це повідомляють ЗМІ.

На Русі здавна існує кілька батьківських субот – особливих поминальних днів – батьківська субота М'ясопусна субота 2-ї седмиці Великого посту, субота 4-ї седмиці Великого посту, Радониця, поминання покійних воїнів, Троїцька батьківська субота і Димитрівська батьківська субота.

Але тільки дві з них вважаються Вселенськими, так як у ці дні згадують усіх померлих православних християн – це батьківська субота М'ясопусна і Троїцька батьківська субота. Перша буває напередодні м'ясопусного тижня – тижня перед Великим постом. А друга – напередодні свята Пресвятої Трійці, яке також називається П'ятидесятницею.

У 2018 році свято Святої Трійці припадає на 27 травня, а, відповідно, Троїцька батьківська субота випадає на 26 травня.

Популярні новини зараз
20 тисячам українців виплатять грошову допомогу: хто може розраховувати і як отримати Україна може отримати нові ракети, які дістануть окупантів у глибокому тилу Зміни у виплаті пільг: з 2023-го року починають діяти нові правила ПриватБанк попередив власників кредитних карток про зміни: набули чинності нові умови
Показати ще

Що потрібно робити у Батьківську суботу

Звичайно, в цей день прийнято поминати батьків, але не тільки їх. У троїцьку суботу і поминають тих, хто не пов'язаний із людиною ніякими родинними узами.

У Троїцьку батьківську суботу треба сходити в храм. У цей день віруючі приходять у храми на особливу вселенську панахиду.

Крім того, у поминальну суботу після ранкового походу в храм прийнято відвідувати могили померлих родичів і друзів. У цей день могили прикрашають квітами і зеленню і влаштовують ритуальні трапези.

Що не можна робити у Батьківську суботу

Якщо в Троїцьку батьківську суботу чоловік не зміг потрапити в храм, то не забороняється прочитати молитву про покійних і вдома. Деякі вважають, що саме в Троїцьку батьківську суботу можна подавати в церкві записки про упокій людей, що самовільно позбавили себе життя, а також про померлих нехрещеними. Але це помилка – цього робити не можна, оскільки церква не молиться про нехрещених і самогубців.

Прикмети

Існує повір'я, що у батьківську суботу перед Трійцею не можна працювати, прибирати в квартирі і навіть мити брудний посуд. Ця думка дуже зручна для лінивих господинь. А ось Церква дотримується іншої думки. Священнослужителі кажуть, що обмеження в роботі існують насамперед для того, щоб домашні клопоти не заважали молитві і відвідуванню храму. Починати батьківську суботу треба з походу в храм і молитви про покійних, а, повернувшись із церкви додому, можна і зайнятися прибиранням і посуд помити.

Дивіться сюжет про подію