Українці стали частіше літати. У 2016 році пасажиропотік зріс на 11,3% порівняно з попереднім роком. А після вступу в дію безвізового режиму з ЄС, як очікується, авіатранспортом в Україні стануть користуватися ще більше. Але актуальне для більшості українців питання: як літати економно? Так щоб і з середнім доходом можна було вирушати в подорожі по світу без нищівного удару по сімейному бюджету.

Як заощадити при покупці авіаквитків – поділилася секретами директорка туристичної компанії «Пілот» Олена Корчинська.

1. Бронювати заздалегідь

Купувати авіаквитки краще заздалегідь, за кілька місяців до поїздки. Тоді є шанс придбати їх за найнижчою ціною. Чим ближче до дати вильоту, тим вартість буде вище. Хоча бувають винятки. Якщо в салоні залишилися вільні місця, то за 1-2 дні до вильоту авіакомпанія може влаштувати розпродаж решти квитків. Але це може відбутися тільки в несезон – осінь, зима, весна. Так що не сподівайтеся влітку зловити гарячі квитки на розпродажі, літню відпустку краще планувати заздалегідь.

2. Лоукост – не завжди дешевше.

Популярні новини зараз
Заплатите від 17 000 до 51 000 грн: українців попередили про штрафи з 1 квітня Замість відключення – щоденна пеня: комунальники попередили боржників Відвикайте від опалення: українців просять зробити це до вимкнення, щоб не постраждати Для пенсіонерів буде більше грошей у квітні
Показати ще

Лоукостери зазвичай пропонують більш вигідну ціну за рахунок зниження комфортності перельоту. Але от купувати квиток на лоукост за шість місяців не має сенсу. Іноді ціна через пару місяців може впасти ще нижче. А от у звичайних авіакомпаній при ранньому бронюванні або спецпропозиції можна знайти більш економічні варіанти, зате з усіма принадами комфортного перельоту.

3. Підписатися на розсилку

Підпишіться на розсилання авіакомпаній і туроператорів і слідкуйте за акціями і розпродажами. І взагалі, має сенс моніторити ціни на авіаквитки в різний час року, щоб не попастися на вудку розпродажі з штучно накрученим попитом, коли виявляється, що «розпродажні» квитки коштували дорожче, ніж зазвичай.

4. Скласти план подорожі

По Україні дешевше подорожувати поїздом. А по Європі літати лоукостами. Тому має сенс дістатися, наприклад, до Польщі – автобусом або поїздом, а звідти вже знайти вигідний рейс в будь-яку точку Європи.

5. Вибирати несезон і непопулярні аеропорти

Якщо вирушити в подорож не в липні, а у вересні, можна істотно заощадити. У кожному великому місті є основний аеропорт та аеродроми поменше і більш віддалені, і рейси туди зазвичай набагато дешевше.

І нарешті, не бійтеся поставити питання «як заощадити?» працівникам туристичної компанії «Пілот». Вони знають багато секретних технологій і знайдуть для вас найкращий варіант.