Психолог Інга Бадоєва розповіла, чому сучасна людина втомлюється і живе у стані хронічної в’ялості буквально роками.

Як виявилось, головною причиною хронічної втоми рідко є завантаженість на роботі або інтенсивний графік чи домашні турботи.

Фізично вимотує людину монотонність роботи. Серед причин хронічної втоми психолог називає невміння радіти життю. Людина перестає займатися хобі, відкладає зустріч із друзями та прогулянки на природі.

Тому експерт радить поїхати у відпустку або уїк-енд в якомусь заміському СПА-комплексі або кінному клубі чи влаштувати романтичні вихідні в якомусь особливому місці.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Показати ще

Інга Бадоєва зазначає, що одним із факторів втоми є неправильне харчування. Адже якщо організму немає з чого черпати сили для справ, це означає, що людині потрібно змінити раціон та наповнити його поживними речовинами, вітамінами та мікроелементами.

Через неправильне харчування людина стає дратівливою, втрачає бажання працювати та веселитися. Щоб уникнути цього, харчуйтеся регулярно, включайте в раціон свіжі овочі і фрукти, зелень, злаки і бобові.

Раніше "Знай.uа" писав про те, що хронічна втома - бич сучасного суспільства. Цікаво, що наші бабусі і дідусі все життя працювали не покладаючи рук і хронічною втомою чомусь не страждали. А ми можемо втомитися навіть під час прогулянки або за переглядом телевізора. І справа тут навіть не в ліні. Є багато причин, які змушують наш організм відчувати внутрішній стрес.

Неправильний сон

Виявляється, здоровий - це не просто восьмигодинний сон. Справа в тому, що спати потрібно лягати до 22 годин, а прокидатися - в 6-7 ранку. Вчені вважають, що це найкращий час для сну і пробудження.

Зовнішні подразники

Нам, людям XXI століття, неможливо уникнути таких зовнішніх подразників, як комп'ютери, телевізори, смартфони та інші гаджети. Від них треба відпочивати. Відволікайся від комп'ютера протягом дня, дихай повітрям і хоча б за годину до сну постарайся не перевіряти Instagram.

Неправильне харчування

Для того щоб відчувати себе енергійним, потрібно давати організму весь арсенал необхідних елементів. Звичайно, якщо ти вирішила сісти на білкову дієту (яка, до речі, може бути тобі протипоказана) і не вилазити зі спортзалу, то можеш відчувати нездужання, адже крім білків нам необхідні вуглеводи, жири і ще як мінімум два десятка вітамінів.