Частина українців ризикує згодом залишитися без пенсії. Експерти кажуть, причина цього — масова трудова міграція.

Так, згідно з дослідженнями міжнародних організацій, левова частина заробітчан працює неофіційно — їдуть без дозволу на роботу і знання мови, у майбутньому вони можуть бути покарані пенсією. Це йдеться у звіті Міжнародної організації праці(МОП).

"Загальна кількість трудящих-мігрантів становить 1,2 млн чоловік, або 3,5% від загальної чисельності населення України у віці 15-70 років. Короткострокові трудящі-мігранти становлять 82,7% всіх трудящих-мігрантів або 2,9% населення у віці 15-70 років", — йдеться у звіті.

47,9% мігрантів не отримують дозвіл на роботу, тобто фактично порушують закон. У приймаючій країні вони перебувають у якості туристів або ж зовсім живуть з простроченими документами. 36,5% українських мігрантів, які не володіють мовою тієї країни, куди вони відправилися на заробітки.

Популярні новини зараз
Реформи і прозорість: експерт розповів, чого вимагають США від України за свою допомогу Якою буде погода у травні для українців: чи ховати парасольки та куфайки після квітневих дощів Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну Доїхати на роботу і назад – вже не по кишені: проїзд у маршрутках дорожчає
Показати ще

Цікаво, що незважаючи на військову агресію, Росія залишається найпопулярнішою серед заробітчан країною, — такі дані МОП. Там працює 43,3% усіх трудових мігрантів з України. Слідом йдуть Польща, Італія та Чеська Республіка.

HR-експерт Олександр Білоус каже, що головна причина міграції — низькі зарплати в Україні. Для прикладу, мінімальна зарплата в Литві – 400 євро, в Румунії – 408 євро, в Угорщині – 445 євро, в Польщі – 503 євро, а в Україні – лише 115,9 євро (еквівалент 3723 грн). Він також додав, що 60% заробітчан мали роботу в Україні до міграції.

Як раніше повідомляв портал "Знай.иа", мільйонам українців перерахують соцвиплати і пенсії: українська влада через кілька місяців проведе планову індексацію (підвищення на рівень інфляції) соціальних стандартів.

Індексація соцстандартів позначиться на розмірі всіх соціальних виплат та субсидій. Як правило, уряд проводить індексацію два рази на рік – у травні і грудні. Але в 2018 році її перенесли на липень.Так, мінімальна пенсія влітку зросте на 62 грн - з 1373 грн. до 1435 грн.