Фахівці з Чиказького університету опублікували на сайті AQLI, присвяченому якості повітря, останні статистичні дані про вплив забрудненої атмосфери на середню тривалість життя мешканців різних країн. Про це пише Хвиля.

У дослідженні розглядалася забруднення частинками, які утворюються внаслідок спалювання викопного палива в індустріальній промисловості і транспортними засобами. В ході цієї роботи фахівці розробили індекс якості повітря (AQLI), заснований на низці попередніх досліджень.

"По всьому світу люди дихають повітрям, який несе серйозні ризики їх здоров'ю, але вираз цих ризиків часто заплутаний і незрозумілий. Ми сформулювали AQLI, щоб змінити ситуацію. Наша формула переводить забруднення повітря у, мабуть, найважливіший показник — тривалість життя".

Популярні новини зараз
Будуть великі штрафи: з якого віку юнаків чекають у ТЦК "Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Показати ще

Дослідники об'єднали свої дані з іншими потенційними загрозами здоров'ю людини і виявили, що забруднення повітря очолює цей список. Воно зменшує середню тривалість життя в масштабах планети на 1,8 року, при цьому загроза куріння — менше на 0,2. Однак, за словами автора роботи Майкла Гринстоуна, у випадку з сигаретами окремо взята людина може відмовитися від куріння, щоб збільшити тривалість життя, але тільки його індивідуальних зусиль не вистачить, щоб захиститися від забруднення повітря.

У 2014 році Всесвітня організація охорони здоров'я опублікувала інформацію, згідно з якою кожен рік від забруднення в середньому вмирають сім мільйонів осіб. Зараз, за попередніми даними, це число збільшилося майже до дев'яти мільйонів.

Попереднє дослідження, зосереджене на групі дітей з Шанхаю віком до трьох років, показало, що вплив дрібних частинок вихлопів автомобілів, промислових відходів та інших джерел забруднення повітря (PM2.5) збільшувало ризик розвитку аутизму до 78 відсотків.

Нагадаємо, медики виростили 3-D модель нервової системи. Запропоновано новий метод для вивчення мозку.

Як повідомляв "Знай. ua", названа країна з найвищою тривалістю життя.

Також Знай. ua" писав про топ неефективних препаратів, які масово купують українці.