Американська компанія IBM розробила мініатюрний датчик, який здатний відстежувати перебіг захворювань, зокрема хвороби Паркінсона, а також контролювати ефективність медикаментів, повідомляє видання Engadget.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Відомі дослідження, що демонструють зв'язок між різними захворюваннями, такими як шизофренія або хвороба Паркінсона, і силою захоплення. Інженерами дослідницького підрозділу компанії IBM було розроблено компактний пристрій, який фіксується на нігті. З його допомогою стане можливим ефективне і точне вимірювання деформації нігтя, яке залежить від сили стискання предметів.
Представлений пристрій – це крихітний автономний датчик, який відсилає зчитані свідчення на інший пристрій, наприклад, розумні годинник або смартфон. Надалі вони аналізуватися штучним інтелектом. Якщо раптом з'являться ознаки якого-небудь захворювання, нейромережа блискавично зможе їх виявити.
Як зазначають самі дослідники, їм вдалося встановити, що нігті людини деформуються – рухаються або ж згинаються, стереотипними способами в той момент, коли вони використовуються для згинання чи розгинання пальців, захоплення. Значення деформації зазвичай варіюється в межах мізерних цифр, виявити які неозброєним оком неможливо. Однак за допомогою датчиків ці показники виявити легко.
Розробники висловлюють надію на значне розширення функціональності прототипу датчика з часом. Вони планують наділити його здатністю розпізнавати більшу кількість різних захворювань. Також наголошується, що точна дата випуску розробки на ринок невідома.
Нагадаємо, раніше наголошувалося, що Уляна Супрун анонсувала можливість повернення раніше придбаних ліків в аптеки, заявивши, що ніякої небезпеки у цьому немає.
Як повідомляв портал "Знай.uа": дослідження вчених дають можливість спрогнозувати поведінку одного з найбільш небезпечних захворювань у світі.
ТакожЗнай.uа" писав, що ігнорування симптомів захворювань і відтягування звернення за медичною допомогою нерідко стають причинами летального результату.