Вчені розповіли, які археологічні знахідки стали найдивовижнішими у 2018 році.

ПЕРШЕ НА ЗЕМЛІ ПИВО

Археологам, які вивчили стародавні поселення в Чорній Пустелі на північному сході Йорданії, вдалося з'ясувати, що люди навчилися варити пиво приблизно 13 тис. років тому. Пінний напій робили з дикої пшениці і ячменю.

ПЕРШИЙ ХЕШТЕГ

Популярні новини зараз

Українці привезли малюка в напівнепритомному стані в лікарню і потрапили в пекло: води немає, санітарки кричать

Бій-розігрів перед Усиком і Джошуа закінчився плачевно: паралізованого боксера відвезли з рингу

В'ячеслав Узєлков розповів як бив колишню дружину Боржемську: "Марині відійшло"

Юрій Горбунов розповів про четверту дитину Каті Осадчої після недавніх пологів: "Марійка буде в 40"

Показати ще

Норвезькі дослідники знайшли в ПАР найстаріший малюнок: йому 73 тис. років. На думку вчених, фрагмент був частиною більш складного малюнка. Нанесений червоною вохрою символ нагадує всім відомий хештег - #.

ЗАПАСНА РУКА

Бронзова рука в браслеті із золотої фольги не на жарт спантеличила вчених. Вони з'ясували, що рука була виготовлена у ІІ тисячолітті до нашої ери. Але навіщо і ким - загадка.

ЯВИЩЕ ЧУМИ

В Самарській області знайшли найдавнішу бактерію чуми. Її вік – 3800 років.

ПЕРШІ АМЕРИКАНЦІ

Раніше вчені вважали, що перші люди з'явилися в Америці близько 13 тис. років тому. Однак, нові знахідки перенесли появу вже до 16-20 тис. років.

СЛОВО НА КАМЕНІ

В одному з грецькою міст знайшли камінь з написом, якому близько 1700 років. Слова на ньому - це найдавніший уривок з "Одіссеї" Гомера.

НОВИНИ З ПОМПЕЇ

Стародавні Помпеї продовжують дивувати археологів. У 2018 році вони відшукали провулок з балконами, численні фрески і скелет людини, розчавленої каменем при руйнації міста.

ФАБРИКА МУМІЙ

При розкопках некрополя Саккара в Єгипті археологи знайшли майстерню для виготовлення мумій. В будівлі стояли чани, в яких готували тіла перед похованням.

ГІБРИД

Вчені ретельно вивчили скелет дівчинки-підлітка, яка жила на Алтаї приблизно 90 тис. років тому. Як виявилося, вона плід міжвидового зв'язку. Мати дівчинки була неандертальцем, а батько – "денисівською людиною".

ДАВНЬОГРЕЦЬКИЙ "ТИТАНІК"

Археологи підняли з дна Чорного моря давньогрецький корабель, якому близько 2,4 тис. років тому. Це найдавніше судно, яке вдавалося вивчити вченим.

Нагадаємо, дослідники пустелі натрапили на стародавнього беззубого м'ясоїда.

Раніше Знай.uа повідомляв, археологи натрапили на найдавнішу згадка про Бога.

Також Знай.uа писав, дослідники відкрили секрет американських вікінгів.