Українські вчені знайшли простий спосіб для попередження про землетрус - для цього досить використати старий прилад, який давно став символом механічного світу.

Більше двох століть найточнішим приладом для вимірювання часу був маятниковий механічний годинник. Саме тому він став символом цілої епохи. Недаремно ж у XVII – XVIII століттях світ порівнювали з годинником та навіть Бога-творця називали великим годинникарем.

Тому працівниуам науково-дослідного інституту "Миколаївська астрономічна обсерваторія" (МАО) не довелося навіть нічого винаходити - досить було лише уважніше придивитись до цього приладу.

А придивившись, вчені запропонували використати свій високоточний маятниковий годинник, який колись служив еталоном часу, для попередження про землетруси.

високоточний маятниковий годинник

Про це повідомив директор МАО, доктор фізико-математичних наук Олександр Шульга.

"В обсерваторії збереглися високоточні маятникові годинники, які колись служили еталоном часу. Їх точність – одна десята мілісекунди. Вони реагують на різні види коливань земної поверхні на відстані до 10 тис км на схід і захід та добре підходять для реєстрації землетрусів. Більше того, вони можуть використовуватися як їх передвісники. Коливання маятника починають змінюватися приблизно за 10 секунд до настання землетрусу", - цитує вченого Укрінформ.

Також Шульга зауважив, що поки що цього замало, щоб вжити якихось кардинальних заходів, але це, наприклад, дає змогу вчасно почати глушити атомний реактор.

Наразі вчені працюють над тим, щоб удосконалити методику.

"Сподіваюсь, невдовзі ми завершимо цей процес зможемо запросити фінансування для подальших досліджень і застосувань в конкретних сферах", - впевнений Шульга.

Миколаївська астрономічна обсерваторія

Нагадаємо, експерти вважають, що планетарний катаклізм незабаром накриє всю планету - хвиля землетрусів охопить весь світ.

Все почалося з землетрусів на Камчатці. Причиною такої потужної тектонічної активності вважають стрімке зближення Землі і дев'ятої планети Нібіру. Це таємниче небесне тіло вже не перший місяць загрожує нашій планеті глобальною космічною катастрофою.

Епіцентр сейсмічної активності знаходився в небезпечній зоні Вранча в Румунії, проте сильні підземні поштовхи дійшли до Одеської області.

Румунські та молдавські сейсмологи не виключають, що найближчим часом у цьому регіоні відбудуться більш сильні поштовхи.
Знай.uaЗнай.ua писав, Японію сколихнули два потужних землетруси.