Вчені з Університету Мессі, розташованого в Новій Зеландії, з'ясували дещо цікаве про вулкани. Вони виявили, чому пірокластичні потоки, які виникають при виверженні вулканів, досягають високих швидкостей і стають причиною сильних руйнувань.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Фахівці провели крупномашстабне моделювання вулканічних вивержень. Вони використали спеціальну гірку довжиною 35 метрів, яка симулює схил вулкана, і помістили на неї більше тонни гарячого матеріалу, включаючи попіл і пемзу, змішаного з повітрям. Експеримент був записаний на високошвидкісну камеру.
При ковзанні попелу і уламків породи вниз з'являється аналог пірокластичного потоку. В його основі при цьому виникає багатий повітрям шар. Область гарячого щільного матеріалу формується поблизу підстави течії, а також переміщається поверх газу з невеликим коефіцієнтом тертя.
Пірокластичні потоки з'являються під час катастрофічних вивержень типу пелеьйских або плиніанських. Вони формуються внаслідок руйнування частини еруптивної колони або лавового купола. Всередині потоку температура може досягати 1000 градусів за Цельсієм, а швидкість цієї гарячої лавини – 700 кілометрів на годину. Саме це явище – причина більше половини смертей внаслідок виверження вулкана.
Нагадаємо, американські вчені з'ясували, що на нашій планеті може настати вічна зима. До таких наслідків може призвести виверження гігантського вулкана, розташованого в Єллоустонському національному парку
Читайте також: у Мексиці вирує вулкан Попокатепетль, який вважається одним з найнебезпечніших у світі
Як повідомляв раніше Знай.ua, вулкан Шивелуч, вивергається на Камчатці, Росія, викинув стовп попелу на висоту 10 км над рівнем моря, повідомляє ГУ МНС по Камчатському краю
Також Знай.ua писав про те, що в африканській країні Малаві в результаті сильних дощів і повені загинули 28 людей