Американське космічне агентство повідомило про те, що обрало компанію SpaceX, яка належить Ілону Маску, для місії під назвою Double Asteroid Redirection Test (DART). Вона стартує у червні 2021 року.

Це буде перша в історії спроба збити астероїд з його шляху. Це можна зробити, врізавшись у нього на великій швидкості. Мета атаки планетарного захисту – подвійний навколоземний астероїд Дидимос. За прогнозами фахівців, у жовтні 2022 року він повинен пройти в 11 мільйонах кілометрів від нашої планети.

Місія Double Asteroid Redirection Test

Розмір небесної скелі досягає в діаметрі 800 метрів. Поруч із ним розташований його супутник з діаметром 150 метрів. Вони порівняно невеликі. Але якщо впадуть на Землю зі швидкістю 31 кілометрів в секунду, то зможуть стати причиною величезних руйнувань.

Популярні новини зараз

Рівненщину приголомшила трагедія: тонни піску поховали малюків заживо, врятували не усіх

Творець "Холостяка" жорстоко побив дружину через вагітність: моторошні подробиці

Портнов повідомив про арешт рахунків Порошенка: "З паршивої вівці..."

Порошенко влаштував цирк з "вдячною вчителькою" у порожньому вагоні: "Йо**не шапіто"

Показати ще

Falcon 9 стартує з військової бази, розташованої у Каліфорнії, у 2021 році. Вона підлетить до астероїда в жовтні 2022 року.

Місія Double Asteroid Redirection Test
"]504748[/img]

Вчені NASA стверджують:

"Апарат DART вріжеться у супутник зі швидкістю близько 6 кілометрів в секунду. Зіткнення змінить швидкість обертання супутника навколо основного тіла на 1 відсоток. Це відхилення можна буде помітити навіть з допомогою наземних телескопів".

Місія Double Asteroid Redirection Test
"]504749[/img]

Після зіткнення до астероїда відправлять космічний зонд Гера. Його завдання – виміряти глибинку воронки, яку залишить Сокіл.

Вартість місії на даний момент складає близько 69 мільйонів доларів.

Місія Double Asteroid Redirection Test
"]504750[/img]

Нагадаємо, вчені 17 років шукали розгадку таємничих сигналів.

Як повідомляв Знай.uа, NASA випробувало двигуни Orion в екстремальних ситуаціях

Читайте також: компанія SpaceX запустила гігантський android для колонізації Всесвіту. Ілон Маск заявив, що нова ракета завершила прив'язаний стрибок, всі системи в нормі