Нові дослідження показали, що навіть невелике збільшення часу сну може мати помітний позитивний вплив на психологічне благополуччя людини. Всі ми знаємо, як важливо мати 8 годин сну на добу, але часто добитися цього виявляється нелегко.
Проте дослідження, яке провели вчені з Університету Бейлора, показало, що додаткові 46 хвилин сну на ніч можуть привести до значних покращень у психологічних аспектах, таких як стійкість, вдячність і загальне задоволення життям. Про це пише британське видання Iflscience.

Денний сон. Фото: скрін youtube
Денний сон. Фото: скрін youtube

У дослідженні 90 молодих людей розподілили на три групи: з пізнім, раннім і звичайним режимом сну. Ті, хто спав на 46 хвилин більше, показали покращення в психологічних показниках: стали більш стійкими, вдячними, задоволеними життям, частіше відчували позитивні емоції й були схильні до допомоги іншим.

У свою чергу, учасники, які спали на 37 хвилин менше, відзначили зниження настрою та загального психологічного комфорту, а також меншу стійкість і здатність долати труднощі. Вони також відчували менше вдячності та задоволення життям.

Денний сон, фото з відкритих джерел
Денний сон, фото з відкритих джерел

Збільшення часу сну може мати соціальні переваги: люди, які сплять більше, стають більш активними в громадських ініціативах, допомагають іншим та беруть участь у благодійності.

Популярні новини зараз
Більше жодних пільг: пенсіонерів змусять платити податок на землю Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Показати ще

Це дослідження підтверджує, що покращення режиму сну не лише впливає на здоров'я, а й на психологічний стан і соціальні зв’язки.

Нагадаємо, чому мозок так любить вселяти людям те, що вони бачать примар: наскільки ці сутності реальні

Раніше ми писали про те, що самці мух "йдуть в упиття", коли їм відмовляють самки: майже, як у людей

Крім того, Знай.ua повідомляв, збираємо запаси і стежимо за сном: що потрібно знати про виживання Kingdom Come: Deliverance 2