Експерти з вивчення сну розповідають, що кошмари найчастіше сняться дітям, але з віком їх кількість зменшується. Проте вони можуть повернутися через травмувальні події або ПТСР. Сни, в яких люди бачать свою смерть, викликають сильний страх, особливо після виходу фільму "Кошмар на вулиці В'язів" у 1984 році.
Вчені пояснюють, що кошмари можуть бути небезпечними через втрату повноцінного сну, що може призвести до серцевих нападів у людей з ослабленим здоров'ям, пише Dailymail.

Нічні кошмари, фото: Версия Инфо
Нічні кошмари, фото: Версия Инфо

Кошмари виникають під час швидкого сну (БДГ), коли активність мозку максимальна. Вони часто пов'язані з емоційним стресом, таким як пережиті травми або алкогольне вживання.

Найбільше люди бояться бачити свою смерть уві сні, оскільки це може спровокувати фізіологічні реакції, які в рідкісних випадках можуть призвести до серцевого нападу. Однак для більшості людей ризики від кошмарів є непрямими і пов'язані з основними факторами стресу, що їх спричинили.

Подолати безсоння. Фото: Youtube
Подолати безсоння. Фото: Youtube

Дослідження показують, що регулярні кошмари можуть призвести до порушень сну, що, у свою чергу, підвищує ризик розвитку серцевих захворювань і метаболічних розладів.

Щоб мінімізувати кошмари, експерти радять створити комфортне середовище для сну, уникати стресу перед сном і контролювати харчування та споживання алкоголю і кофеїну. Також важливо звертати увагу на ліки, які можуть впливати на якість сну.

Популярні новини зараз
Українцям можуть припинити соціальні виплати: кому треба поквапитись за новими правилами Гороскоп на четвер 14 листопада для всіх знаків Зодіаку: до Левів "підкотить" незнайомець, Рибам впоратися б із самим собою Від суми у квитанції втратите свідомість: українці зможуть не витрачати півзарплати на комуналку В Україні кожному пенсіонеру дозволили збільшити виплати в 1,5 рази: як цього досягти
Показати ще

Нагадаємо, допомога у складний час: хто з українців може отримати продуктові набори

Раніше ми писали про те, що зміцнити імунітет без таблеток: прості поради від лікаря, які допоможуть вашому здоров'ю

Крім того, Знай.ua повідомляв, чому мозок так любить вселяти людям те, що вони бачать примар: наскільки ці сутності реальні