Смартфони – не вороги пам’яті, а її союзники. Науковці доводять, що гаджети можуть бути корисними для мозку людей у віці.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЧасто вважають, що цифрові пристрої шкодять розумовим здібностям літніх людей. Але нові дослідження показують протилежне, ті, хто активно користується гаджетами після 50 років, рідше стикаються з проблемами пам’яті та мислення, пише The Guardian.
Дослідники Джаред Бендж і Майкл Скаллін переглянули 57 наукових праць, які охопили понад 411 000 осіб середнім віком 69 років. Виявилося, що користування смартфонами, комп’ютерами й інтернетом не лише не викликає деменцію, а навпаки — може знижувати ризик її розвитку.
Пояснення може бути у тому, що гаджети активізують мозкову діяльність і дають змогу залишатися соціально активними. Наприклад, люди похилого віку можуть користуватися картами, нагадуваннями про ліки чи платежі, спілкуватися з близькими або грати в інтелектуальні ігри.
Цифрова деменція — радше міф, ніж загроза. Вчені не підтвердили припущення, що активне використання пристроїв погіршує когнітивні функції. Але важливо, як саме ви використовуєте гаджети - пасивне "зависання" перед екраном, як при перегляді телевізора, користі не дає. А от активна робота з інформацією, спілкування чи навігація — навпаки, тренують мозок.
Також гаджети можуть бути способом самовираження — літні люди читають новини, слухають музику, дізнаються про світ або навіть заводять нові знайомства. Це підтримує позитивний емоційний стан, що теж важливо для збереження ментального здоров’я.
Науковці підкреслюють, що мова не йде про тотальну залежність від екранів, а про їх помірне й осмислене використання. Саме такий баланс допомагає літнім людям не лише бути в курсі подій, а й зберігати ясність розуму та впевненість у собі.
Раніше ми повідомляли, 3 вбивці пам'яті: продукти, які шкодять вашому мозку.
Як фізичні тренування змушують мозок працювати краще - детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, стареньких переконують, що вихід на пенсію вдарить по здоров'ю.