Одним з відкриттів вчених стало те, що зародження життя на планетах системи TRAPPIST-1, які вважалися "землеподібними", малоймовірне.

Вчені з Великобританії склали список екзопланет з ідеальними умовами для життя. Дані роботи дослідників опубліковані в журналі Science Advances.

"Ми звузили число найцікавіших кандидатів на роль "двійників" Землі. Тепер ми можемо предметно і точково зайнятися пошуками відповіді на питання, чи одні ми у Всесвіті", - заявив Пол Риммер з університету Кембриджу.


За останні роки за допомогою потужних телескопів було відкрито понад 4000 екзопланет. Вчені скорегували положення "зони життя" у них, з огляду на кількість ультрафіолету, який випромінюється  зірками. Використовуючи отримані результати, команда дослідників склала список світів, де найбільш ймовірно зародження життя.

Лідерами списку стали екзопланети Kepler-62 і Kepler-452b, яку називають сестрою Землі. Їх супутники отримують приблизно таку ж кількість ультрафіолету, як і передбачувана матерія "зародка" Землі. У той же час "землеподобні" планети, знайдені кілька років тому біля зірки TRAPPIST-1, несподівано не потрапили до переліку. Їх світило виробляє занадто мало ультрафіолету для зародження життя.

Вчені сподіваються, що телескопи наступного покоління, такі як ТЕSS і James Webb, дозволять зробити більш точні розрахунки.

Нагадаємо, ймовірність появи життя за межами Сонячної системи підвищується. І не тільки з ростом числа планет, виявлених у нашій галактиці — Чумацькому Шляху.

Вже підтверджено існування 3786 екзопланет в 2834 планетарних системах. Ще 4706 «кандидатів» чекають своєї черги.

Всього ж, як зараз прикидають астрономи, у Чумацькому Шляху понад 100 мільярдів планет. З них від 5 до 20 мільярдів можуть бути схожими на нашу Землю.

Нагадаємо, вчені знайшли близнюка Землі – планету, розташовану в так званій зоні населеності.

Популярні новини зараз

"Потрапила на посаду через ліжко": в мережу злили гарячі фото молодої помічниці "слуги народу" Криклія

Осадча і Горбунов показали справжнж кохання на "Танці з зірками": ідеальні стосунки навіть в прямому ефірі

Синоптики обіцяють останній окрайчик тепла: коли українцям готуватись до зими

Донька онкохворої Заворотнюк влаштувала шоу просто посеред вулиці: міні-копія "Моєї прекрасної няні", фото

Показати ще

Як повідомляв портал "Знай.ua", астрономи виявили таємничого двійника екзопланети

Також "Знай.ua" писав, вчені з'ясували, що за особливостями зміни сезонів на экзопланетах можна визначити ознаки існування інопланетного життя.