Kepler-186f стала першою планетою розміром з нашу Землю з числа виявлених до цього часу в інших зоряних системах. Планета розташовувалася в так званій зоні населеності — на комфортному відстані від свого світила — там, де вода може знаходитися в рідкому вигляді, а отже, не виключена і життя.

Фахівці записали Kepler-186f в двоюрідні сестри Землі, а тепер і зовсім запевняють, що вона сестра-близнюк.

Шанси на наше дуже близьку спорідненість нещодавно підвищили астрономи, очолювані професором Гонджи з Технологічного Інституту Джорджії і Ютонгом Шаном з Гарвард-Смітсоновського центру астрофізики.

На основі цих даних, дослідники змоделювали на комп'ютері положення планети в просторі і те, як вона обертається навколо власної осі. Так, виявилося, що вісь Kepler-186f нахилена приблизно на той же кут, що й наша земна - приблизно на 23 градуси. Вона настільки ж стабільна. Вісь не "мотає" з боку в бік, як, приміром, марсіанську, кут нахилу якої змінювався на 60 градусів.

Нахил осі дуже важливий для планети - завдяки йому регулярно змінюються пори року, як і у нас. Рівномірно розподіляються тепло і світло.

Популярні новини зараз
"Сюрприз" під ялинку: з 1 січня подорожчають одразу три комунальні послуги Не врятує навіть бронь: чоловіків закликали готуватися – в окопах побувають усі Приготуйте документи: нові правила ідентифікації для пенсіонерів "Нафтогаз" дав час до 5 грудня: що має зробити кожен власник газових приладів
Показати ще


Вчені при цьому "перевірили" і Kepler-62f — ще одну нашу "родичку", виявлену на рік раніше. Моделювання показало, що і її обертання створює кліматичні умови, настільки сприятливі, як на Kepler-186f. У цьому сенсі ми, звичайно, "сестри", але не "близнюки", оскільки Kepler-62f крупніше Землі майже в півтора рази. Вона і є "Супер-Земля".

Ймовірність появи життя за межами Сонячної системи підвищується. І не тільки з ростом числа планет, виявлених у нашій галактиці — Чумацькому Шляху.

Вже підтверджено існування 3786 екзопланет в 2834 планетарних системах. Ще 4706 «кандидатів» чекають своєї черги.

Всього ж, як зараз прикидають астрономи, у Чумацькому Шляху понад 100 мільярдів планет. З них від 5 до 20 мільярдів можуть бути схожими на нашу Землю.

Знай.uа нагадує, найтриваліше в 21 столітті місячне затемнення можна буде спостерігати і в Україні в ніч з 27 на 28 липня, коли повний Місяць пройде через тінь Землі.

Астрономи очікують, що повне затемнення триватиме протягом 1 години 43 хвилини, а часткове затемнення - до і після повної фази затемнення - триватиме 3 години 55 хвилин, пише Science Alert.