Протягом всієї історії саме наші вчені неодноразово шокували своїх іноземних колег новими винаходами. І цей перелік винаходів тому доказ.

Багато інформації про країни і подорожах, про прекрасну природу і дивовижних тварин, історичні факти і реальні події. Ми намагаємося вибирати найцікавіше, жорстке і популярне.

Раніше "Знай.ua" писав про те, що пошуковик Google присвятив новий дудл англійської винахіднику Джонну Гаррісону.

Нагадаємо, що Джон народився 3 квітня, рівно 325 років тому. Саме цей факт і став приводом для дадлі, присвяченого його особистості. Причиною ж є найважливіший винахід Гаррісона - морський тонометр. Він почав над ним працювати в 1728 році і завершив вже через 7 років.

Популярні новини зараз
"Донбас повстав. Жодні росіяни туди не заходили": попи під Лаврою розродилися маразмами російської пропаганди Астрологиня назвала три міста, де буде небезпечно: радить приготуватися до "спекотного" квітня 41-річний "донор" став батьком 550 дітей – навіть в Україні: тепер вчені бояться наслідків Українцям виплатять 3400 гривень допомоги: хто отримає гроші до кінця квітня
Показати ще

За винахід морського хронометра він отримав медаль Коплі і премію в 20 000 фунтів стерлінгів, яку Британське адміралтейство призначило ще в 1714 році за винахід годин, що дозволяють визначати положення корабля в море з точністю до 1°.

Уже в 2008 році в Кембриджі Стівеном Хокінгом були представлені години, присвячені пам'яті Джона Гаррісона. В годиннику використовується "кониковий" спусковий механізм, виконаний у вигляді гігантського коника і названий хронофагом.

Відзначимо, в 1995 році була видана книга Дави Собел "Довгота", в якій описується історія винаходу хронометра, згодом приніс Джону Гаррісону нагороду. Хоча багато вказали на зайву драматизацию історії, книга стала бестселером серед науково-популярних книг. Також у 2000 році на основі книги був знятий історичний фільм.

Нагадуємо також, що раніше пошуковик Google присвятив новий дудл Дня святого Патріка, історичного ірландського свята, яке відзначають в Ірландії, Британії, Канаді, США та інших англомовних країнах.