Використовуючи набір даних місії Cassini ("Кассіні"), зібраних до теперішнього часу остаточно, астрономи склали першу глобальну топографічну карту супутника Сатурна Титану, яка відкриє нові можливості вивчення поверхні Титану і поточних по ній потоків рідини (рідких вуглеводнів). Ці результати представлені в двох нових наукових роботах, виконаних у рамках грантів NASA та Італійського космічного агентства.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяСкладання цієї карти зайняло приблизно один рік, згідно Підлозі Корлису (Paul Corlies) з Корнельського університету, США, головному автору роботи під назвою "Titan"s Topography and Shape at the End of the Cassini Mission". Ця карта об'єднує всі топографічні дані по Титану, отримані з різних джерел.
Так як лише 9 відсотків поверхні Титану спостерігалися у високому дозволі, а ще 25-30 відсотків – у більш низькому дозволі, то решта поверхні супутника Сатурна була нанесена на карту з використанням спеціального інтерполяційного алгоритму та методу глобальної мінімізації, що дозволяє скоротити величину помилок, подібних до тих, що виникають через зміни розташування космічного апарату.
Ця карта виявляє кілька нових форм рельєфу поверхні Титану, включаючи нові гори висотою не більше 700 метрів. Карта також демонструє, що Титан трохи більше "сплюснутий", ніж вважалося раніше, отже, товщина кори Титану може відрізнятися в різних місцях його поверхні більшою мірою, ніж передбачалося.
Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що атакували Землю.