Проблеми зі здоров'ям можуть виникати на тлі будь-яких порушень у діяльності дихальної системи людини. Навіть неправильне дихання впливає на самопочуття і зовнішній вигляд. У функції носа людини входить очищення повітря, що поступає від дрібних частинок і патогенних організмів, зволоження і його нагрівання. Через будь-які порушення носового дихання людині доводиться дихати ротом. Про це повідомляють ЗМІ.

Цей вид дихання може сформуватися в будь-якому віці. Існує кілька причин, внаслідок яких ми починаємо дихати ротом. Перша пов'язана з наявністю перешкод, викликаних нежиттю, викривленою носовою перегородкою, сторонніми тілами, запальними процесами, генетично обумовлених вузьких каналів. Друга — з неправильним прикусом, через що носове дихання стає утрудненим. Третя причина – пошкоджені або слабо розвинені кругові м'язи рота.

Одна з найпоширеніших причин – неправильна техніка дихання. Вона характерна людям, які перехворіли в дитинстві інфекційними захворюваннями дихальних шляхів. Їм складно позбутися звички дихати ротом, навіть якщо перешкод для нормального дихання вже не існує.

Вчені встановили, що дихання ротом впливає на розвиток кісткових і м'язових тканин людини. Крім цього знижується тонус мови, яка в розслабленому стані опускається в глотку і ускладнює дихання. Під час неспання мова розташовується між зубами, надаючи негативний вплив на прикус.

Якщо вам доводиться часто дихати ротом, ви можете відчувати почуття тиску в області голови і обличчя. Як наслідок порушується сон, швидко виникає відчуття втоми і слабкість.

Популярні новини зараз
Українці почнуть отримувати сонячні панелі: кому пощастить не боятися відключень Тариф 7,96 грн/куб діятиме не для всіх: кому доведеться платити більше Є чим пишатися: який вигляд має перший український позашляховик, який плутають з іномаркою Нові тарифи на воду та каналізацію: за кожен кубометр – 86 гривень
Показати ще

Також негативний вплив неносового дихання відчувають органи слуху. Цей вплив опосередкований і пов'язаний з негативними процесами, що виникають при ротовому диханні. Крім усього, у людей із порушеннями дихання псується постава, змінюється форма обличчя, м'язи спини знаходяться в постійній напрузі, викликаючи швидку втому.

Недавній експеримент, проведений співробітниками Університету міста Отаго (Нова Зеландія), показав, що дихання ротом призводить до розвитку карієсу зубів. Причина полягає в збільшенні кислотності слини. Низький показник pH негативно впливає на склад емалі зубів.

У рамках експерименту вчені встановлювали піддослідним перед сном спеціальну кліпсу, що дозволяє дихати тільки ротом. Всього за кілька діб рівень pH слини різко знижувався, і встановлювався на значенні, яке на 1,9 одиниць менше допустимої межі. Це викликало активну демінералізацію емалі і сприяло розвитку карієсу.

За словами вчених, більшою мірою негативного впливу схильні ті люди, які дихають ротом постійно.

Дивіться сюжет про здоров'я

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", улюблений усіма напій знижує апетит.