Незважаючи на значну кількість критиків, генна інженерія стрімко рухається вперед. Подібні технології в сільському господарстві дозволяють пройти десятиліття селекції за кілька місяців. Ймовірно, без застосування цих методів на землі давно настав би голод. Однак тепер, як повідомляє сайт Оксфордського університету, вчені можуть навіть змішувати гени різних сільськогосподарських культур.

Учені, що працюють над проектом "Рис C4" під егідою університету Оксфорда, завдяки включенню в рис тільки одного гена кукурудзи наблизилися до вдосконалення процесу фотосинтезу в рисі і збільшення врожайності до рівня більш продуктивних культур. Рис використовує C3 шлях фотосинтезу, який у гарячому сухому кліматі набагато менш ефективний, ніж шлях C4, який використовується рослинами, такими як кукурудза і сорго. Вчені вирішили, що, якщо рис можна було б "переключити" на використання фотосинтезу типу C4, його продуктивність зросла б на 50%.

Дослідники відзначають, що перший етап по заміщенню генів пройшов успішно. Трансплантація дозволила збільшити обсяг функціональних хлоропластів і мітохондрій у клітинах, що оточують листові жилки. Подальшими своїми завданнями вчені бачать пошук фінансування для продовження роботи в цьому напрямку.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про "космічний ген"

Популярні новини зараз
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві "Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Показати ще