Тривалий час Землю вважали найдивнішою з усіх відомих планет: на ній зустрічаються райони практично вічної мерзлоти поряд з безводними розжареним пустелями, а кількість видів життя обчислюється мільйонами. Однак, за останні 20 років вчені відкрили більш ніж 3,6 тисяч далеких екзопланет, серед яких зустрічаються досить оригінальні екземпляри, які набагато вигадливіші за Землю.

Крижана куля, розміром із Землю

Маса планети OGLE-2016-BLG-1195Lb порівнянна з масою Землі. Вона розташована на відстані від зірки, яка приблизно дорівнює відстані від Землі до Сонця. Проте зірка цієї системи настільки маленька і тьмяна, що вчені не впевнені, чи можна взагалі віднести її до класу зірок. Через це планета OGLE – це замерзла куля, температура поверхні якої не перевищує температуру поверхні Плутона.

Розпечена Венера

Популярні новини зараз
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей "Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Показати ще

Планета GJ 1132b, схожа на Венеру, стала першою, в атмосфері якої виявили газоподібний кисень. Тобто, вона придатна для життя. Щільна атмосфера GJ 1132b створює сильний парниковий ефект, через який поверхня планети настільки гаряча, що на ній існують цілі моря, океани і річки з розплавленої лави.

Велетень з пінопласту

Планета KELT 11b лише здається гігантської. Її розмір на 40% більший, а маса в п'ять разів менша, за масу Юпітера. Тобто щільність матерії планети приблизно дорівнює щільності будівельного пінополістиролу. Планета обертається навколо яскраво-жовтої суб-гігантської зірки, здійснюючи один оберт за п'ять земних діб, і так триватиме ще 100 мільйонів років, поки планету не поглине зірка.

Планета контрастів з дощами з дорогоцінних каменів

Газова гігантська планета HAT-P-7b завжди повернена до своєї зірки однією стороною. Тому половина планети завжди "купається" у світлі, розігріваючись до температури у 2600°С, а на другій половині панує вічна темрява та холод. Через такий температурний дисбаланс виникають потужні вітри, швидкість яких в сім разів більша за швидкість звуку. Ці вітри несуть на холодну сторону хмари, з яких йдуть дощі з рубінів і сапфірів.

Чистий алмаз

Планета, що обертається навколо пульсара PSR J1719-1438, складається з чистого вуглецю і кисню. У неї неймовірна щільність. Таким чином, фактично, це один величезний чистий алмаз.

Зазначимо, вчені знають ще дуже мало про экзопланети. Їх кількість зростає щодня. Тому дуже ймовірно, що в недалекому майбутньому ми дізнаємося про ще декілька унікальних планет.

Як писав раніше "Знай.ua", астрономи виявили на відстані всього 21 21 світлового року від Землі суперземлю, розташовану в зоні населеності своєї зірки.