Вчені з Ірландії відкрили вкрай незвичайну форму світла, кутова швидкість якої може змінюватися з кроками, наполовину меншими мінімально допустимих значень, що диктуються константою Планка, йдеться в статті, опублікованій в журналі Science Advances.

"Нас давно цікавило те, як ми можемо змусити світ вести себе якось по іншому, і як подібне нестандартну поведінку можна використовувати на користь людства. Наше відкриття цікаво тим, що ми змогли змінити те властивість світла, яке завжди вважали постійною величиною", — заявив Пол Истхэм (Paul Eastham) з коледжу Трініті в Дубліні (Ірландія).

Всупереч буденним уявленням, частинки світла рухаються не тільки по прямій лінії, але і обертаються навколо себе, створюючи електромагнітне поле, закручене в своєрідну спіраль або в хаотичну структуру. До теперішнього часу фізики вважали, що ця швидкість обертання змінюється не довільним чином – її зрушення повинні бути кратні постійної Планка, основоположної складової квантової теорії, розділеної на подвійне число пі.

Популярні новини зараз
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Показати ще

Експеримент нагадує досвід, в ході якого знаменитий ірландський фізик Вільям Гамільтон в середині 19 століття відкрив, що світло, що проходить через так звані двоосні кристали, перетворюється в набір з світлих і темних кілець. Їх існування продемонструвало хвильову частина природи світла.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що вчені знайшли найдавніше світило.