На індонезійському острові Сулавесі вчені знайшли сліди стоянки, яка, імовірно, належала невідомому раніше виду людей.

Про це повідомляє видання PLOS ONE.

Перші з артефактів були знайдені в одній з печер острова ще в 1975 році. Археологи тоді зробили припущення про те, що дана територія була заселена людьми ще приблизно 25-30 тисяч років тому.

Подальші наукові дослідження дозволили зробити вже більш точний висновок, адже вік окремих знахідок досягав 50 тисяч років. Більш древні артефакти знаходилися в глибоких шарах землі. Виявити їх вдалося лише в результаті розкопок.

Популярні новини зараз
Путін може завдати ракетних ударів по Польщі Росіяни не встигли вiдгорювати за Лиманом, як ВСУ активізувалися під Херсоном: "Погралися у СВО і досить" 5 улюбленців долі, яким казково пощастить у жовтні 2022: Тамара Глоба назвала везунчиків серед знаків Зодіаку Українцям з 1 листопада світять додаткові 2200 гривень та гуманітарна допомога: у Мінінтеграції розповіли, кому це дістанеться
Показати ще

У розпорядження дослідників потрапили кулони із зубів і кісток тварин, а також камені з геометричними малюнками, фрагменти особливого ​​наскального живопису. Разом з тим вони сильно відрізнялися зовні від тих, які були виявлені на сусідніх територіях.

Вчені прийшли до висновку, що вони зіткнулися з доказами того, що існувала не просто окрема культура, а невідомий сучасній науці вид людини, який вимер в еру льодовикового періоду.

Роботи всередині печери продовжуються і вони ще далекі від завершення. Експерти щиро сподіваються відшукати інші важливі артефакти.

Як повідомляв портал "Знай.ua", вчені дослідницького центру еволюції людини виявили на півночі Іспанії два дерев'яних інструменти, які були виготовлені неандертальцями 90 тисяч років тому.

За словами археологів, ці предмети найстаріші в своєму роді. Дерев'яні інструменти знайшли на території Піренейського півострова в археологічному комплексі Аранбалца.