Щорічне навала водоростей в районі Великих озер Америки робить воду небезпечною для людини. Борючись за життя з конкуруючими видами, водорості виділяють токсини. Як повідомляє Сьогодні, причину цього лиха вчені бачать в сільському господарстві.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯк відомо, азотні і фосфорні добрива забезпечують людству стабільні і рясні врожаї. Тим не менш, наслідки потрапляння цих речовин у водойми вивчено не до кінця. Є думка, згідно з якою, вимивання дощами цих речовин в озера провокує засилля водоростей.
Бурі і синьо-зелені водорості є основними бур'янами у водоймах північної Америки. Як з'ясувала група вчених з університету Уїлфрід Лорье у Ватерлоо (Канада), саме фосфор і азот, а зовсім не температура і мінералізація, є основними факторами зростання водоростей в помірних широтах Америки. Якщо одного нутриента багато, а іншого мало, то водорості почнуть боротися один з одним за "дефіцитний" ресурс, виділяючи токсини.
Головним джерелом "зайвого" фосфору і азоту є людина, що використовує величезну кількість з'єднань цих речовин для добрива полів. Значна частина цих нутрієнтів не залишається у воді, а осідає на дні озер та річок, і вчених давно цікавило те, чи залишаються вони там назавжди або ж поступово просочуються у воду.
Раніше портал "Знай.ua" розповідав про загадку червоної водорості