Гіпотеза "зловісної долини" вказує, що роботи та предмети, що виглядають дуже схоже на людину, але недостатньо точно копіюють його, викликають у нас огиду і неприязнь. Однак ефект виявився чисто культурним явищем: експерименти з дітьми показали, що наймолодші ще зовсім не знаходять нічого зловісного у таких роботах. Про цюй роботу розповіли психолог з Мічиганського університету Кімберлі Брінк (Kimberly Brink).
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЕфект "зловісної долини" був помічений японськими дослідниками ще в кінці 1970-х, яким вдалося довести, що чим більше робот схожий на людину, тим він здається нам симпатичніше, однак людиноподібні виявляються несподівано неприємними.
Кімберлі Брінк і її колеги провели дослідження, в якому взяло участь 240 дітей у віці від 3 до 18 років: їм демонстрували відеозапису трьох різних роботів і просили описати своє ставлення до них. Один з автоматів був схожий на класичного робота (як знайомий всім з мультфільму Wall-E), інший – на людину, третій виглядав як комбінація того й іншого.
Виявилося, що малюки ще зовсім не відчувають ніякої неприязні до людиноподібним машин: зміни наступають близько дев'яти років. Це, на думку вчених, свідчить про те, що ефект "зловісної долини" розвивається з віком.
Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що гігантський робот відправиться в смертельна для людини місце.