Гіпотеза "зловісної долини" вказує, що роботи та предмети, що виглядають дуже схоже на людину, але недостатньо точно копіюють його, викликають у нас огиду і неприязнь. Однак ефект виявився чисто культурним явищем: експерименти з дітьми показали, що наймолодші ще зовсім не знаходять нічого зловісного у таких роботах. Про цюй роботу розповіли психолог з Мічиганського університету Кімберлі Брінк (Kimberly Brink).

Ефект "зловісної долини" був помічений японськими дослідниками ще в кінці 1970-х, яким вдалося довести, що чим більше робот схожий на людину, тим він здається нам симпатичніше, однак людиноподібні виявляються несподівано неприємними.

Кімберлі Брінк і її колеги провели дослідження, в якому взяло участь 240 дітей у віці від 3 до 18 років: їм демонстрували відеозапису трьох різних роботів і просили описати своє ставлення до них. Один з автоматів був схожий на класичного робота (як знайомий всім з мультфільму Wall-E), інший – на людину, третій виглядав як комбінація того й іншого.

Популярні новини зараз

Молодий хлопець покинув дівчину з дітьми заради спокусливої тещі: "Кохання не обирає"

Рак яєчників повернувся до Наталії через 9 років: "Життя варте того, щоб за нього боротися"

Вагітна дружина Віктора Павлика здивувала подробицями про дитину: "Плакала пів години"

Головне за ніч: Мірзоян показав нову жінку, Дан Балан влаштував Кароль скандал, на Укрпошті відмовилися від рідної мови і кицька Лободи

Показати ще

Виявилося, що малюки ще зовсім не відчувають ніякої неприязні до людиноподібним машин: зміни наступають близько дев'яти років. Це, на думку вчених, свідчить про те, що ефект "зловісної долини" розвивається з віком.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що гігантський робот відправиться в смертельна для людини місце.