Акули мають репутацією вкрай м'ясоїдних тварин. Насправді, майже всі ці риби – справжні хижаки, і лише деякі фільтрують з води свою здобич, також тваринну – планктон, кальмарів, дрібну рибку. Відповідно влаштована і їх травна система з коротким кишечником, мало призначеним для перетравлення "важкої" рослинної їжі і водоростей.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Не дуже виділялися на цьому тлі і малі риби-молоти (Sphyrna tiburo) – невеликі родичі знаменитих молотов S. zygaena. Поширені в Тихому і Атлантичному океанах по обох берегів Центральної Америки, вони вважаються стайним і активними хижаками, які живляться в основному молюсками, крабами, дрібною рибою і креветками, яких виловлює в густо зарослих "підводних лісах". Тому навряд чи дивно, що водорості, які постійно знаходять у шлунках цих риб, не викликали великих питань, хоча у деяких молодих особин їх вміст може становити більше половини витягнутої з шлунка маси.
Однак Саманта Лей (Samantha Leigh) з Каліфорнійського університету в Ірвайні і її колеги зацікавилися цим і вирішили вивчити питання уважніше. На минулому в перші дні січня в Сан-Франциско щорічній зустрічі Товариства інтегративної біології та порівняльної (SICB) вона розповіла про експерименти з утриманням малих акул-молотів в неволі на триразовому харчуванні, перебував на 10 відсотків з молюсків і на 90 відсотків – з водоростей талассии (Thalassia testudinum).
Незважаючи на таку "вегетаріанську дієту", через три тижні всі піддослідні акули відчували себе чудово і навіть набрали масу. Більш того, талассия вирощувалася в окремому акваріумі, збагаченому короткоживущим ізотопом вуглецю-13, тому водорості несли в своєму складі ці нешкідливі, але зручні для дослідників радіоактивні мітки.
Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що у бджіл виявили суїцидальні нахили.