Американські вчені прийшли до висновку, що континентальна кора Землі утворилася раніше ніж 350 мільйонів років після формування Сонячної системи. Тобто життя на планеті могло зародитися набагато раніше, ніж прийнято вважати.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомляють ЗМІ.
Дослідники Чиказького університету у США проаналізували співвідношення ізотопів стронцію у включеннях апатиту в породах на півночі Канади. Це дозволило визначити зміст кремнезему 4,2 - 4,4 мільярдів років тому, яке виявилося достатнім, щоб прийти до висновку про існування континентальної кори у той час.
Відзначається, що це суперечить традиційному уявленню, згідно з яким земна кора була гарячою і сухою протягом півтора мільярда років після її утворення.
Варто відзначити, що раніше астрофізик Етан Сигель припустив, яким побачать небо мешканці Чумацького Шляху через десять мільярдів років, після того як людство загине від Великого вибуху Свою теорію вчений виклав у журналі Forbes.
За розрахунками Сигеля, небо буде сильно відрізнятися від нинішнього. Так, буде більше червоних гігантів, а галактика Чумацький шлях придбає форму еліптичного гало замість диска. Крім того, в космосі буде менше пилу і газу і менше областей із зірковими формуваннями.
Основною причиною такого результату астрофізик називає злиття Чумацького Шляху з галактикою Андромеда, яке відбудеться приблизно через чотири-сім мільярдів років, а також з іншими найближчими галактиками.
При цьому, якщо в новій галактиці з'являться нові розумні істоти, вони не зможуть побачити нічого за межами зоряного скупчення навіть за допомогою телескопів, оскільки галактики з інших систем будуть все далі віддалятися від нашої.
Прискорене розширення Всесвіту, за словами вченого, призведе до того, що новим землянам здасться, що вони самотні у Всесвіті.
Сигель також висуває гіпотезу, що розумні мешканці нашої галактики будуть задаватися вже іншими питаннями щодо космосу. У них не буде доказів того, що Всесвіт розширюється, оскільки віддалені галактики виявляться невидимими, а також не буде і уявлення про Великий вибух.
Крім того варто додати, що у липні 2018 року люди зможуть спостерігати унікальне явище, яке раніше не спостерігалося на небозводі сотню років і воно не повториться вже точно найближче десятиліття. Унікальне місячне затемнення триватиме 1 годину 43 хвилини. Примітно, що краще його розгледіти зможуть жителі Східної Європи і південно-сходу Росії. Астрономи прогнозують, що довжелезна за сотню років затемнення відбудеться вночі 27 липня. При цьому загальна тривалість місячного явища складе близько 4 годин. Пік затемнення, припускають астрологи, станеться в 23:22.
Найбільше пощастить мешканцям Східної Європи, Ближньої Азії, Африки, Індії та Австралії. В інших точках планети затемнення також буде видно, хоча і гірше. При цьому практично непомітно воно пройде для жителів Північної Америки, Чукотки і Камчатки.
Астрономи пояснюють, що причиною такого тривалого затемнення є той факт, що Місяць буде проходити в тіні Землі. Тобто Місяць буде знаходитися позаду нашої планети і Сонця. Найближчі десять років точно такого місячного затемнення не передбачається.
Хто є "автором" людства?
Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що блукаюча зірка мчить до Сонячної системи.