Група палеонтологів в британському селі Лилсток під час розкопок знайшли останки найбільшої вимерлої рептилії. Вченим вдалося виявити щелепну кістку, що належить превеликий ихтиозавру.

Фахівці сподіваються, що це далеко не останній знайдений ними скелет стародавнього ящера, пише Planet Today.

Останки найбільшої вимерлої тварини знайшли в 2016 році на узбережжі поселення Лилсток.

Знайдений фрагмент вчені визначили, як кістку нижньої щелепи. Фахівці порівняли її із зразками інших іхтіозаврів.

Завдяки дослідженням було встановлено, що кістка належала нового виду іхтіозаврів, що жили більше 250 млн років тому.

Популярні новини зараз
"Нафтогаз" попередив усіх: потрібно встигнути до 25 квітня Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей На школи тепер чекають масові перевірки: батьки домоглися свого Чому українцям необхідно заповідати майно вже зараз та як це зробити правильно
Показати ще

Палеонтологи стверджують, що новий вид був крупніше своїх родичів на 25 відсотків. Його довжина могла бути дорівнює 26 метрів. За розмірами виявлений вид стародавньої рептилії можна зіставити з синім китом, який вважається найбільшою твариною на Землі.

Тому фахівці зробили висновок, що знайдені ними останки належать найбільшій вимерлій рептилії.

Як повідомляв портал "Знай.uа", нещодавно палеонтологи виявили нові різновиди ранніх копалин рептилій, серед 2 тисяч скам'янілостей, знайдених в Африці в різні роки.

Досі людям відомо дуже мало інформації про початок тріасового періоду на планеті Земля. Протягом десяти років міжнародна команда вчених вивчала скам'янілості, знайдені в Танзанії, Замбії, Намібії та Антарктиді, щоб краще зрозуміти причини і місце появи перших динозаврів.