Світовий океан займає 70% всієї планети, а людина зуміла дізнатися лише 5% його таємниць. Можна сказати, ми всього лише зайшли в воду по щиколотку, але що чекає нас там, на великій глибині не знає поки ніхто.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомляють російські ЗМІ.
Маріанська западина вже дуже давно притягує погляди вчених з усього світу. Кілька занурень в ці похмурі, нібито потойбічні глибини вже видали людині стільки загадок, що вирішувати їх доведеться століттями.
Занурення "Трієста"
Одна з перших спроб людини розкрити таємницю Маріанського жолоба була зроблена в 1960 році. Створений в лабораторіях NASA батискаф "Трієст" занурився на глибину 10915 метрів. Вчені на борту дослідницького судна "Гломар Челленджер" почали отримувати дивну аудиоинформацию: здавалося, що хтось пиляє метал. Камера ж фіксувала незвичайні тіні, що зібралися навколо батискафа. Цілих вісім годин піднімався на поверхню "Трієст", а при обстеженні обшивки три з чотирьох камер виявилися розбиті, а підйомні троси перепиляні наполовину. Хто це міг зробити - неясно до сих пір.
Знахідки в пекельних глибинах
Вчені і сьогодні не здатні ідентифікувати істот, виявлених на самому дні Маріанської западини. Автоматичний зонд Nereus виніс із занурення масу фото- і відеозаписів, на яких відображені дивні, часом дійсно лякають створення. Півтораметрові черви без рота, восьминоги, схожі на мутував тентаклі з японських мультфільмів, гігантські морські зірки - в цих водах краще і зовсім не плавати. Зіткнення з безоднею
Німецький дослідний батискаф з трьома вченими на борту занурився вже на 7 кілометрів, коли навколо нього з'явилися незвичайні, небачені раніше істоти. Згодом вчені океанологи описували їх не інакше, як «драконами». Вони вчепилися в обшивку "Хайфіш" і тільки сильний розряд енергії, пущений переляканими людьми за спеціальною дузі (вона оперізувала весь батискаф), змусив їх забратися геть. Варто відзначити, що раніше учені NASA вважають, що одна з держав порушує Монреальський протокол щодо речовин, які руйнують озоновий шар, і у промислових масштабах займається синтезом трихлорфторметану - речовини, що широко використовується в промисловості. Дослідники з'ясували, що виробництво і застосування речовин, заборонених угодою від 1985 року, з 2012 року зросла на 25%, що сприяє "зношенню" озонового шару та утворення озонових дір.
Дослідники з Національного управління океанічних і атмосферних досліджень заявляють, що масштаби виробництва і викидів речовини дозволяють звузити район пошуку ймовірного винуватця глобальної екологічної катастрофи до кількох районів у Південно-Східній Азії, однак більш точний прогноз екологи та кліматологи поки дати не можуть. Зменшення озонового шару може спровокувати різке зростання захворюваності на планеті, а також провокує зростання середньої температури, посилюючи і без того тяжкі наслідки глобального потепління.
Юнак з Нідерландів винайшов геніальний спосіб очистити океан від сміття
Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що вчені розповіли, коли льодовиковий період паралізує все.