В даний час на планеті налічується двадцять один діючий і спущений на воду авіаносець. Останній корабель такого класу виявився китайським. Більшість (одинадцять) авіаносців належать США, по два авіаносці — в Італії, Китаю та Індії, по одному — у Франції, Великобританії, Росії та Таїланду. Всі американські і єдиний французький авіаносець — атомні.

Авіаносець ВМС Китаю проекту 001A спущений на воду в квітні 2017 року. Корабель, створений за прикладом Liaoning виключно силами Китаю, є другим авіаносцем в країні. Бойовий корабель, названий, ймовірно, на честь раку-богомола 皮皮虾 (тобто Pipixia — по системі Паладію вимовляється як "Піпіся"), повинен вступити на чергування не раніше 2020 року.

Еротично-зоологічне ім'я для нового китайського авіаносця під робочою назвою "Проект 001А", яке вимовляється як "Піпі ся", набрало 1,37 мільйона голосів в ході інтернет-голосування серед жителів Піднебесної.

Порівняно з Liaoning новий авіаносець повинен отримати поліпшене озброєння, однак у нього залишилася практично та ж коротка злітна смуга. На кораблі передбачено розміщення до 48 літаків і вертольотів. Водотоннажність корабля — 55-70 тисяч тонн, довжина — 315 метрів, ширина — 75 метрів. Максимальна швидкість становить 31 вузол.

Сьогодні стало відомо, що перший авіаносець китайського виробництва покинув порт базування. Він відправився в тестове плавання в 07:00 за місцевим часом.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", через напруженість у політичних відносинах з Росією Сполучені Штати Америки вирішили відродити Другий флот, який був відповідальним за західну частину Атлантики.

Про це розповів адмірал ВМС США Джон Річардсон, пишуть американські ЗМІ.

"Наша стратегія національної безпеки ясно дає зрозуміти, що ми знову вступили в епоху конкуренції світових держав", - заявив адмірал Річардсон.

Американський Другий флот, який відповідав за західну частину Атлантичного океану, був розформований восени 2011 року у зв'язку з реструктуризацією ВМС США, а також з фінансових причин.