Вірус імунодефіциту став справжньою чумою нашого часу. Тисячі людей щорічно гинуть від страшної хвороби, а мільйони болісно борються з нею. На сьогоднішній день медики не винайшли дієвих лік проти цієї смертельної недуги. Протистояння заразі зводиться до превентивних заходів і до пом'якшення ефектів хвороби. Тим не менш, як повідомляє видання Nature Genetics, нещодавні дослідження дозволяють вважати, що африканські зелені мавпи безпроблемно живуть з цим вірусом вже близько мільйона років.

Для вчених ці тварини найбільше затребувані в якості зразків з вивчення вірусу імунодефіциту. У природній популяції тварини заражені мавпячим варіантом хвороби, але навіть вірусне навантаження не призводить до розвитку недуги у них. Наукові співробітники Каліфорнійського університету обстежують мавп, щоб зрозуміти причини їх стійкості до імунодефіциту.



Експерти вважають, що вірус сформувався у мавп мільйон років тому. Серед генів, мутації в яких сприяли утворенню стійкості до хвороби, виявилися компоненти сигнальних шляхів, а не вірусні рецептори. Інакше кажучи, в процесі еволюції мавпи змогли жити разом з вірусом, а не уникати його. До того ж, ряд генів взаємодіють із захворюванням і у людей. Наприклад, найсильніші ознаки відбору знайдені в гені RANBP3, який зв'язує білок, що бере участь в переході вірусних мРНК з ядра у цитоплазму.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про близкість глобальної епідемії